Cennet Koyu Kamp Alanı

Cennet Koyu Kamp Alanı
4,70

--

--

Adrasan, Kumluca/Antalya


Hakkında

Kendinizi cennete açılan bir kapıda hissedeceğiniz bölgelerden biri de Cennet Koyu. Antalya’nın Adrasan sınırları içerisinde yer alan Cennet Koyu’nun bir tarafı masmavi bir deniz; diğer tarafı büyüleyici orman manzarasıyla çevrelenmiş. Dolayısıyla bölgede doğanın birbirinden çeşitli renklerine aynı anda şahit olabilirsiniz. Akseki Koyu’nun hemen yan tarafında yer alan Cennet Koyu’nda ücretsiz çadır kampı kurabilmek mümkün. Üstelik tekne turuyla koyları gezerken bir gece Cennet Koyu’nda kalıp diğer günleri farklı koylarda geçirebilirsiniz. Adrasan Cennet Koyu Kamp Alanı’na ulaşım hem kara hem de deniz yolu ile sağlanıyor. Adrasan ilçe merkezi üzerinden Cennet Koyu’na gelmek için Sazak Koyu Yolu’nu kullanarak yaklaşık 20 dakikalık bir sürüş mesafesi kat etmeniz gerekiyor. Koya doğru giderken kat edeceğiniz yol patika bir yapıya sahip. Dolayısıyla 4x4 ya da zemini yüksek araçlarla Cennet Koyu’na ulaşabilirsiniz. Ücretsiz çadır kampı yapabileceğiniz Cennet Koyu’na gelirken özel tekne turlarını da tercih edebilirsiniz.

Masmavi deniziyle görenleri kendine hayran bırakan Cennet Koyu Kamp Alanı’nda bir kamp tesisi mevcut değil. Dinlenme rotası olarak gösterilen Cennet Koyu’nda kısa süreli çadır kampı kurarken duş, tuvalet ve yeme-içme gibi ihtiyaçları kendi imkânlarınızla karşılayabilirsiniz. Doğanın içerisinde yeme ve içme konusunda mahrumiyetlere maruz kalmamak için yanınızda dayanıklı besinler ve soğuk su taşıyabilirsiniz. Adrasan Cennet Koyu’nun özellikle yaz sezonu boyunca her gün çok kalabalık olduğunu söyleyebiliriz. Sahile yanaşan tekneler nedeniyle kısa bir dinlenme süresi olsa da beklediğinizden daha kalabalık bir atmosfer olabilir. Bu nedenle çadırınızı daha tenha ve sessiz bir bölgeye kurabilirsiniz.

Cennet Koyu’nun denizi oldukça ılık ve sakin bir yapıya sahip. Üstelik tertemiz bir dokuyla karşılaşacağınız Cennet Koyu Kamp Alanı’nda gönül rahatlığıyla yüzebilirsiniz. Aynı zamanda cennetin su altı güzelliklerini keşfederek balık çeşitliliğini gözlemlemek için ekipmanlarınızı getirerek dalış yapabilirsiniz. Cennet Koyu’nun tertemiz atmosferi sahip olduğu doğal ağaç popülasyonuyla daha zengin bir hâle geliyor. Bu sayede kendiniz tertemiz bir atmosferle yenilemek için bölgede trekking ya da gezi yapabilirsiniz. Adrasan Cennet Koyu Kamp Alanı’nda tekne turları bittiğinde çevrenin çok ıssız ve karanlık olabileceğini unutmamalısınız. Bu nedenle gitmeden önce tanıdıklarınıza konum bildirebilir ve yanınızda bir ışık kaynağı bulundurabilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Ağaçlık alan