Cenkelek Yaylası Kamp Alanı

Cenkelek Yaylası Kamp Alanı
5,00

--

--

Aşağı Çat, Çatköy/Hanak/Ardahan


Hakkında

Ardahan’ın verimli topraklarında tertemiz bir oksijen eşliğinde kampınızı Cenkelek Yaylası’nda yapabilirsiniz. Ardahan’ın Hanak ilçesi Çatköy sınırlarında yer alan Cenkelek Yaylası, dağlardan esen büyüleyici bir atmosfer eşliğinde inzivaya çekilebileceğiniz rotalardan. Çöt Suyu yakınlarında yemyeşil bir atmosfer üzerine kurulu Cenkelek Yaylası’nda şehir hayatından uzaklaşarak dinlendirici bir piknik ve kamp yapabilirsiniz. Cenkelek Yaylası, Ardahan şehir merkezine yaklaşık 38 km’lik bir uzaklıkta bulunuyor. Dolayısıyla şehir merkezinden 1 saat 10 dakikalık sınırlı bir süre içerisinde Cenkelek Yaylası’na gelebilirsiniz. Özel araçla ulaşımın sağlandığı yaylada çadırın yanı sıra karavanla kamp kurma şansınız da bulunuyor.

Gece gündüz demeden dağların muhteşem heybetiyle büyülenebileceğiniz Cenkelek Yaylası’nda herhangi bir ücret ödemeden kamp yapabilirsiniz. Bölgenin tesisleşmemiş yapısı ücretsiz kamp olanağı sunsa da ihtiyaç noktasında mahrumiyet yaratabiliyor. Bu nedenle Cenkelek Yaylası Kamp Alanı’na gelirken hazırlık yaparak ihtiyaçlar konusunda mahrumiyeti ortadan kaldırabilirsiniz. Yöre halkına da sık sık rastlayacağınız yaylada genellikle hayvanların otlanması için çeşitli geziler yapılıyor. Dolayısıyla şehir yaşamından sıyrılırken özlediğiniz köy hayatına yeniden uyum sağlayabilirsiniz.

Cenkelek Yaylası’nda doğayla bütün şekilde vakit geçirirken trekking, koşu, bisiklet turu, fotoğrafçılık ve yoga gibi aktivitelere vakit ayırabilirsiniz. Ayrıca yorulduğunuz noktada bir kaynaktan akan buz gibi suyu içebilirsiniz. Cenkelek Yaylası Kamp Alanı’na geldiğiniz mevsim her ne olursa olsun konumu itibariyle soğuk bir havayla karşılaşma ihtimaliniz çok yüksek. Bu nedenle gelirken yanınızda polar kıyafetler ve kış kamp ekipmanları getirebilirsiniz. Cenkelek Yaylası'nda piknik ya da kamp yaparken yemyeşil bir doğayı olduğu gibi bırakmak için kamp ateşini dikkatli yakmalısınız. Ayrıca kamp ateşi için gelirken yanınızda kuru odun kaynağı getirebilirsiniz. 


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Suya erişim

Karavan park alanı

Yakacak odun

Su bağlantısı

Ağaçlık alan