Çat Yaylası Kamp Alanı

Çat Yaylası Kamp Alanı
4,30

--

--

Çat köyü 151/1, Gemerek/Sivas


Hakkında

Ormanlık rotada yemyeşil ağaçlar arasından gökyüzünü izleyeceğiniz bir kamp için Çat Yaylası’na gidebilirsiniz. Sivas-Yozgat sınırında yer alan Çat Yaylası aynı zamanda “Çat Ormanları” olarak da biliniyor. Şehir merkeziyle arasında 150 km’lik bir mesafe bulunan Çat Yaylası’nda ağaç popülasyonuyla artan oksijenin keyfini çıkarırken mavi ve yeşilin büyüleyici renk ahengine şahit olabilirsiniz. Ulaşımın yalnızca özel araçla sağlandığı Çat Yaylası’na piknikçi ve kampçılar tarafından gösterilen ilgi oldukça yoğun. Dolayısıyla çam ormanlarının yanı başı ya da sesiyle büyüleyen bir derenin eteklerinde kamp kurma şansına sahip olabilirsiniz.

Çat Yaylası’nın bir kenarında yeşiliyle görenleri kendine hayran bırakan çam ormanları bir diğer köşesinde ise cennet deresi yer alıyor. Dolayısıyla derenin tatlı tatlı akan suyu ve sesine şahit olurken ağaçların büyüleyici yeşilinde kamp kurma şansına sahipsiniz. Çat Yaylası Kamp Alanı’nda dere boyu ve çam ormanları arasında çadır kurabileceğiniz elverişli birçok düzlük bulunuyor. Böylece konforlu bir kamp kurarken doğanın mucizevi güzelliklerini keşfedebiliyorsunuz. Çat Yaylası’na baharın gelişi ve yeşilin canlanmasıyla birlikte yoğun bir ziyaretçi akını yaşanıyor. Aynı şekilde gelirken kış mevsimini tercih ettiğinizde de yeşil rengin yanı sıra beyazın masumiyetine doğa eteklerinde şahit olabilirsiniz. Çat Yaylası’nda kamp süresince başvurabileceğiniz özel bir tesis bulunmuyor. Bu nedenle kampçılığa hazırlıklı bir şekilde gelmek için ekipman konusunda tedarikli olmalısınız.

Oksijen deposu Çat Yaylası Kamp Alanı’nda yeşilin doruk noktasını keşfedebileceğiniz seyir noktaları ve dere boyunca yürüyüşe vakit ayırabileceğiniz elverişli patikalar mevcut. Böylece yayla çevresinde fotoğrafçılık, trekking, gezi ve koşu gibi çeşitli aktiviteleri deneme şansı bulabilirsiniz. Çay Yaylası’nda mesire alanı olarak kullanılan ormanlık bölgeye girmek için makul bir meblağ ödemeniz gerekebilir. Ancak yayla civarında kamp yaparsanız ücretsiz imkânlardan faydalanabilirsiniz. Ayrıca mesire alanında kurulan wc ve mescit gibi imkânlardan yararlanabilirsiniz. Çay Yaylası Kamp Alanı’nda telefon sinyalinin çekmediği kör noktalara denk gelebilirsiniz. Bu konuda hazırlıklı olmanızı öneririz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

8°/5° C

Clear

Per (29.Şub)

10°/7° C

Clear

Cum (01.Mar)

8°/6° C

Clouds

Cmt (02.Mar)

4°/3° C

Snow

Paz (03.Mar)

7°/4° C

Rain

Pzt (04.Mar)

8°/5° C

Clear

Sal (05.Mar)

1°/-1° C

Snow

Çar (06.Mar)

-1°/-3° C

Snow

Per (07.Mar)

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Mangal yakılabilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Nehir kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Suya erişim

Karavan park alanı

Yakacak odun

Su bağlantısı

Ağaçlık alan

Tuvalet

Mescid (Bay)