Çandarlı Cennet Tepe Piknik ve Kamp Alanı

Çandarlı Cennet Tepe Piknik ve Kamp Alanı
3,90

--

--

Çandarlı, Dikili/İzmir


Hakkında

Çandarlı Cennet Tepe Piknik ve Kamp Alanı muhteşem manzara karşısında konaklama şansı sunuyor. Doğanın bin bir rengiyle harmanlanmış muhteşem bir deniz manzarası karşısında çadırınızı kurarken sakinliğin tadını çıkartabiliyorsunuz. Çandarlı Cennet Tepe Piknik ve Kamp Alanı, Dikili ilçe merkezine yaklaşık 18 km’lik bir mesafede bulunuyor. Dolayısıyla ücretsiz kamp ve piknik alanına giderken tercihinizi toplu taşıma ve özel araçtan yana kullanabiliyorsunuz. Doğa harikası kamp bölgesine özel aracınızla gitmek için öncelikle Dikili ilçe merkezine gelmeniz gerekiyor. İlçe merkezine ulaştıktan sonra Çandarlı-Dikili Yolu üzerinden Çandarlı hedefine doğru yönelmelisiniz. Daha sonra Kara Halil Paşa Caddesi rotasını izleyerek Sahil Plajı Caddesine doğru ilerleyebilirsiniz. Çandarlı bölgesine geldikten sonra kısa sürede Çandarlı Cennet Tepe Piknik ve Kamp Alanı’na ulaşabilirsiniz. İlçe merkezi üzerinden Çandarlı’ya toplu taşımayla gelmek için de Dikili Terminal-Çandarlı arası çalışan otobüs seferlerini tercih edebilirsiniz.

Çandarlı Cennet Tepe Piknik ve Kamp Alanı’na geldikten sonra eşi benzeri görülmemiş bir manzarayla karşı karşıya kalıyorsunuz. Piknikçiler için tahsis edilen bölgede özel masalar, yürüyüş parkuru ve mangal yakılabilir bir alan bulunuyor. Dolayısıyla gün içerisinde pikniğinizi yaparken akşam vakti yıldızların altında çadırınızda uyuyabiliyorsunuz. Çandarlı Cennet Tepe Piknik ve Kamp Alanı’nda herhangi bir kamp tesisi ya da işletmesi bulunmuyor. Dolayısıyla wc, duş ya da yeme-içme gibi ihtiyaçlarınız için hazırlıklı gelmeniz gerekiyor. Ücretsiz kamp bölgesinde gölgelik büyük bir ağacın altına çadırınızı kurduktan sonra muhteşem bir deniz manzarasının ya da Çandarlı Halk Plajı’nda yüzmenin keyfini çıkartabilirsiniz. Özellikle piknikçiler tarafından tercih edilen kamp bölgesinde ateş yakmak da serbest. Ancak yine de doğa güzelliklerini korumak için dikkatli olmanızda fayda var.

Çandarlı Cennet Tepe Piknik ve Kamp Alanı piknik ve ücretsiz konaklama imkânı sunduğu kadar yaz aktiviteleri için de olanaklara sahip. Bölgede gün içerisinde yüzme, dalış ya da kayalıklar üzerinde olta balıkçılığının keyfini çıkartabiliyorsunuz. Herhangi bir ücret ödemediğiniz çadır kampını yaparken şehrin tarihi dokusunu keşfetmek için de gezi ya da bisiklet sürüşü de yapabilirsiniz. Bölgede şahit olduğunuz benzersiz deniz manzarasına karşı bir kamp ateşinin çok keyifli olabileceğini söyleyebiliriz. Çandarlı Cennet Tepe Piknik ve Kamp Alanı’na doğru yola çıkmadan önce bölgenin herhangi bir tesise ait olmadığını bilerek hazırlıklı gelmenizi öneririz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

22°/19° C

Clouds

Çar (24.Nis)

18°/15° C

Rain

Per (25.Nis)

19°/16° C

Clear

Cum (26.Nis)

22°/18° C

Clouds

Cmt (27.Nis)

20°/18° C

Clouds

Paz (28.Nis)

Aktiviteler

Bisiklet
Dalış
Kültür
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Aile kamp alanı

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Yakacak odun

Ortak oturma alanı

Ağaçlık alan