Çamsu Yaylası Kamp Alanı

Çamsu Yaylası Kamp Alanı
4,00

--

--

Banaz/Uşak


Hakkında

Gürültüden uzak huzurlu saatler geçirmek için Çamsu Yaylası’na gidebilirsiniz. Uşak şehir merkezine yaklaşık 40 km mesafede yer alan Çamsu Yaylası, doğallığını korumayı başarmış bakir bölgeler arasında yer alıyor. Dolayısıyla Çamsu Yaylası’nın gözlerden uzak dinlendirici bir kamp alanı için oldukça elverişli olduğunu söyleyebiliriz. Kampçı ve piknikçiler tarafından uygun mevsimlerde uğrak rota hâline gelen Çamsu Yaylası Kamp Alanı’na ulaşım özel araçlarla sağlanıyor. Üstelik özel araçla gelirken kamp boyunca ihtiyaç duyacağınız gereksinimleri de yanınızda getirerek araç yanına çadırınızı kurabilirsiniz.

Huzurun uğrak noktası Çamsu Yaylası Kamp Alanı’nda hiçbir tesis bulunmuyor. Sadece konakladığınız süre boyunca doğal içme suyunu yayla çevresinden giderebilirsiniz. Ancak Mayıs ayına kadar kar yağışının yoğunlukta olduğu yaylada çeşmenin de donma ihtimaline karşı yanınızda içme suyu bulundurmanızı tavsiye ederiz. Bunun yanı sıra soğukta acıkma ihtimaline yönelik yemeklik ihtiyaçlar için de yanınızda dayanıklı besinler getirebilirsiniz. Birçok canlı için yaşam noktası hâline gelen Çamsu Yaylası Kamp Alanı’nda birbirinden farklı birçok kuş türü ve tavşanlara rastlamanız mümkün. Dolayısıyla ücretsiz kamp alanında konakladığınız sürece normalden farklı bir doğa örtüsüne şahit olarak günlük yaşamdan olabildiğince uzaklaşabilirsiniz. Çamsu Yaylası Kamp Alanı’na kış sezonunda gidecekseniz ve kamp yapmayı düşünüyorsanız aşırı soğuklara karşı hazırlıklı olmanızı tavsiye ederiz. 

Çamsu Yaylası Kamp Alanı’nda tertemiz bir atmosferle kendinizi yenilenmiş hissedebileceğiniz yürüyüşe elverişli patika yollar mevcut. Söz konusu patikalarda yaşamın stres ve rutinlerini zihninizden atacağınız bir trekking yapabilirsiniz. Ayrıca karşı havalarda bembeyaz kar örtüsünün yemyeşil doğaya dokunuşunu resmetmek için fotoğrafçılık yapabilirsiniz. Çamsu Yaylası Kamp Alanı’nda telefon sinyalinin azalma ihtimaline karşı yola çıkmadan önce tanıdıkları bilgilendirmenizi tavsiye ederiz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Gezi
Rahatlama
Doğada Yürüyüş

Genel

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Suya erişim

Yakacak odun

Su bağlantısı

Ağaçlık alan