Çamlıkoy Sahili Kamp Alanı

Çamlıkoy Sahili Kamp Alanı
4,50

--

--

Akbük, Didim/Aydın


Hakkında

Çamlıkoy Sahili'nde gündüz denizin keyfini çıkartırken akşam huzurlu bir çadır kampı kurabilirsiniz. Genellikle site sakinlerinin tercih ettiği sahil, özellikle yaz sezonunda farklı bölgelerden misafirleri de ağırlıyor. Sahilin hangi tarafına giderseniz gidin yemyeşil çam ağaçlarının gölgesinde serinleyebiliyorsunuz. Üstelik bu ferahlatıcı gölgeliklere çadırınızı da kurabilirsiniz. Didim’in Çamlık ilçesinde bulunan Çamlıkoy Sahili’ne toplu taşıma ve özel araçla ulaşım sağlanıyor. Ücretsiz kamp alanına toplu taşımayla gelmek için Akbük merkezden Çamlıkoy istikametine giden minibüslere binebilirsiniz. Özel araçla gelecekseniz de önce Akbük’e varmanız gerekiyor. Ardından sahil yolunu takip ederek bölgeye kısa sürede ulaşabilirsiniz. Bölgede özel aracınızı da park edebileceğiniz ücretsiz bir otopark bulunuyor. 

Çamlıkoy Sahili özel bir işletmeye ait değil. Dolayısıyla wc ya da duş gibi temel ihtiyaçları karşılayabileceğiniz bir alan bulunmuyor. Ancak yeme-içme ihtiyaçları için çözümler mevcut. Site çevresinde yer alan kafeteryada karnınızı doyuracak atıştırmalık ürünler bulunuyor. Aynı zamanda yakında bir market de mevcut. Bu noktada arzunuza göre atıştırmalık ürünler alabilir ya da yanınızda dayanıklı besinler getirebilirsiniz. Çamlıkoy Sahili kamp alanının denizi göz alıcı bir berraklığa sahip. Ancak denizde birkaç adım attıktan sonra derinleştiğini hissedebilirsiniz. Bu nedenle dikkatli olmanızı öneririz. Zeminde ise deniz kestanesi ve taşlık alanlar bulunuyor. Dolayısıyla kamp alanına gelirken yanınızda deniz ayakkabısı bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Çamlıkoy Sahili’nde ücretsiz bir çadır ve karavan kampı yaparken deneyebileceğiniz birçok aktivite bulunuyor. Üstelik bu deneyimler sayesinde hem vücut hem de zihninizi dinlendirebiliyorsunuz. Çamlıkoy’un muhteşem denizinde yüzme ve dalış yapmanızı tavsiye ederiz. Aynı zamanda bölge yakınlarında olta balıkçılığını da deneyebilirsiniz. Ege’nin muhteşem dokusunu keşfederken tertemiz atmosferden de bir dem almak için trekking yapabilirsiniz. Kafa dinleyeceğiniz bir kamp tatili için Çamlıkoy Sahili’ne doğru yola çıkmadan önce bölgenin özel bir işletme olmadığını bilmeli ve hazırlıklı gelmelisiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Plaj

Karavan park alanı

Yakacak odun

Market

Ağaçlık alan