Büyükada Tabiat Parkı Kamp Alanı

Büyükada Tabiat Parkı Kamp Alanı
4,50

--

--

Büyükada, Adalar/İstanbul


Hakkında

Büyükada Tabiat Parkı Kamp Alanı’nda hayalini kurduğunuz kamp tatilini gerçeğe dönüştürme şansına sahipsiniz. İstanbul’un Büyükada rotasında bulunan tabiat parkı, sahip olduğu doğa güzelliği ve tertemiz atmosferiyle beklediğiniz huzur ortamına kavuşmanızı sağlıyor. 2011 yılında Tabiat Parkı olarak ilan edilen ve 4.45 hektarlık büyük bir araziye sahip olan Büyükada Tabiat Parkı Kamp Alanı’nda ev konforunu aratmayacak bir konaklama seçeneğiyle buluşabilirsiniz. Tabiat Parkı’nın “Büyükada” konumu nedeniyle ulaşım yalnızca deniz yoluyla sağlanabiliyor. Bunun için deniz yolunu kullanırken Anadolu yakasından Kadıköy ve Bostancı vapurunu kullanmalısınız. Aynı şekilde Avrupa yakasından Beşiktaş, Kabataş ve Eminönü’nden Adalar’a giden vapurlara binerek kısa sürede ulaşım sağlayabilirsiniz. Araçtan indikten sonra kalan yolu devam etmek için bisiklet tutabilir ya da taksiyle devam edebilirsiniz.

Büyükada Tabiat Parkı Kamp Alanı’nda çeşitli doğa canlılarıyla buluşup farklı renkleri keşfederken ev konforunu aratmayacak konaklama tercihleri bulabilirsiniz. Bunun için tabiat parkında iki ya da üç yataklı bungalov evleri kiralayabilirsiniz. Doğanın yemyeşil rotasında kurulmuş özel ahşap bungalov evlerde kalırken yorucu şehir rutinlerinden arınma fırsatı bulabilirsiniz. Üstelik parkın dört bir köşesine yayılan eşsiz manzarayı görme şansına da sahipsiniz. Büyükada Tabiat Parkı Kamp Alanı’nda ev konforunu bulurken lüks bir tatil yapabileceğiniz çeşitli olanaklar da bulunuyor. Dolayısıyla tabiat parkında büfe, spor sahası, plaj, lokanta, büfe, açık havuz, piknik masaları, yürüyüş parkuru ve manzara seyir noktası gibi hizmetlerle buluşabilirsiniz. 

Büyükada Tabiat Parkı’nın elverişli konumu ve tarihi mirası sayesinde yapabileceğiniz çeşitli aktivite olanakları sunuluyor. Öncelikle tesiste yaz aktivitelerini deneyimlemek istediğinizde açık havuza girebilir ya da bisiklet turuyla çevreyi keşfedebilirsiniz. Ayrıca parkın spor sahasını kullanarak eğlenceli pek çok aktiviteye vakit ayırabilirsiniz. Bunun yanı sıra bölgenin tarihi dokusunu keşfetmek istediğinizde Rum Yetimhanesi, Aya Yorgi Kilisesi, Ada Müzesi ve Hamidiye Camii gibi yakın rotaları ziyaret edebilirsiniz.

 

Görsel 1: M.R. Polat, Görsel 2: M.R. Polat, Görsel 3: Petar Krivoshiev, Görsel 4: Uğur Avcı, Görsel 5: Tamar Telia, Görsel 6: Uğur Avcı, Görsel 7: Mehmet Salih Yıldız, Görsel 8: Baran Sarıtaş, Görsel 9: Dmitriy Ogir, Görsel 10: Anas Biala, Görsel 11: Dmitriy Ogir, Görsel 12: Faruk Karagöz, Görsel 13: M. R. Polat


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

16°/13° C

Clear

Cmt (13.Nis)

16°/15° C

Clear

Paz (14.Nis)

15°/16° C

Clear

Pzt (15.Nis)

16°/17° C

Clouds

Sal (16.Nis)

17°/17° C

Clouds

Çar (17.Nis)

17°/12° C

Rain

Per (18.Nis)

9°/11° C

Rain

Cum (19.Nis)

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Havuz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yoga
Futbol

Kiralama

Bungalow

Genel

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Engelli dostu

Köpek kabul edilir

Kalıcı kamp

Gençler için ayrı alan

Aile kamp alanı

İmkanlar

Suya erişim

Plaj

Merkezi kamp ateşi

Pişirme olanakları

Elektrik bağlantıları

Yakacak odun

Market

Sıcak su

Soyunma Dolapları

Ortak oturma alanı

Açık havuz

Restoran

Masalar ve banklar

TV bağlantısı

Su bağlantısı

Wifi

Ağaçlık alan

Otopark

Tuvalet

Duş