Bülbülan Yaylası Kamp Alanı

Bülbülan Yaylası Kamp Alanı
4,30

--

--

Bülbülan Geçidi, Geçitli/Ardanuç/Artvin


Hakkında

Doğanın eteklerin kafa dinlerken kampçılığı deneyimleyebileceğiniz noktalardan biri de Bülbülan Yaylası. Yılın her mevsimi ziyaretçi akınına uğrayan Bülbülan Yaylası, Artvin ve Ardahan’ın sınır noktasında yer alıyor. Harita konumuna göre Artvin’in Ardanuç ilçesi Geçitli mevkiinde yer alan yayla, oldukça yüksek bir rakım seviyesine sahip. Dolayısıyla Bülbülan, ziyarete gelen kampçı ve turistler için görsel bir şölene imza atıyor. Ardahan şehir merkezine de yaklaşık 40 km’lik mesafesi bulunan Bülbülan Yaylası’na özel araç ve şahsi karavan ile ulaşmak mümkün. Dolayısıyla ücretsiz kamp yapabileceğiniz yaylaya Artvin şehir merkezinden de yaklaşık 76 km yani 1 buçuk saatlik bir sürede ulaşım sağlanabiliyor. 

Bülbülan Yaylası adını geçmişte hanların içinde saklanan bir bülbülden almış. Geçmişte bir hancı kafesin içerisinde bülbülü saklamış. Zaman içerisinde insanlar hanlara giderken “Nereye gidiyorsun?” diye soranlara, “Bülbüllü Han’a” gidiyorum yanıtını vermiş. Dolayısıyla bölge bu şekilde zaman içerisinde Bülbülan Yaylası adını almış. Hem karavan hem de çadır kampı yapabileceğiniz Bülbülan Yaylası, bir özel tesise ait değil. Bu sayede bölgede kampınızı ücretsiz bir şekilde yapabiliyorsunuz. Bülbülan Yaylası Kamp Alanı içerisinde tuvalet ve elektrik gibi imkânlar olmasa da yemek yiyebileceğiniz birkaç tesis kurulmuş. Bu işletmelerde ücret karşılığı kebap ve türevi yöresel yemeklerin tadına bakabilirsiniz.

Yılın her mevsimi turistlerin uğrak rotası olmayı başaran Bülbülan Yaylası Kamp Alanı Doğu Karadeniz’de yer alması dolayısıyla tertemiz bir oksijeni keşfedeceğiniz rotalardan. Ayrıca yayla çevresinde tırmanış, piknik, trekking ve kampçılık gibi aktiviteler de sıklıkla yapılıyor. Doğu Karadeniz iklimini hissedeceğiniz Bülbülan Yaylası Kamp Alanı’na gitmeden önce sert soğuklardan korunmak için yanınıza polar kıyafetler ve soğuğa dayanıklı çadır almanızı tavsiye ederiz. 


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Tırmanış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Yakacak odun

Ortak oturma alanı

Restoran

Su bağlantısı

Ağaçlık alan

Tuvalet