Bozdağ Uzundere Kamp Alanı

Bozdağ Uzundere Kamp Alanı
4,00

--

--

Uzundere/Erzurum


Hakkında

Türkiye’de hem Erzurum hem de Karadeniz’in doğasını hissedebileceğiniz bir bölge de Bozdağ Uzundere. Bozdağ Uzundere Kamp Alanı, Erzurum’un Karadeniz’in yakın bölgesi Uzundere mevkiinde yer alıyor. Dolayısıyla Erzurum’un yoğun soğuklarını hissederken Karadeniz’in iyileştirici atmosferini içinize çekme şansı yakalayabiliyorsunuz. Erzurum şehir merkezine yaklaşık 90 km’lik mesafesi bulunan Bozdağ Uzundere Kamp Alanı’na ulaşım ancak özel araçlar ile sağlanıyor. Bölgeye özel araçla gelirken ulaştığınız noktada çadır kurabileceğiniz gibi yürüyerek daha iç noktalara da ulaşabilirsiniz. Üstelik yürüyerek ulaştığınız iç noktalarda gözlemleyeceğiniz küçük göletler ve el değmemiş bir güzellik karşısında büyüleneceğinizi garanti edebiliriz.

Erzurum ve Karadeniz’in harman noktası Bozdağ Uzundere Kamp Alanı, doğaseverler tarafından her mevsimde tercih ediliyor. Üstelik bölgenin engebeli ve dağlık yapısı birçok doğa sporuna da ev sahipliği yapmasını sağlıyor. Kampçılar ve gezginlerin uğrak noktası Bozdağ Uzundere Kamp Alanı’nda olta balıkçılığı, trekking ve fotoğrafçılık gibi aktiviteleri deneyimlemek de mümkün. Bozdağ Uzundere Kamp Alanı’nın ulaşım konusunda sınırlı olması ve engebeli yapısı nedeniyle bölgede herhangi bir tesis bulunmuyor. Dolayısıyla bölgede kamp yaptığınız süre boyunca yemek konusunda kendi getirdiğiniz stoktan faydalanmanız gerekiyor. Ayrıca tuvalet gibi ihtiyaçları kendiniz karşılamanız gerektiği gibi elektrik ve su konusunda da tedarikli gelebilirsiniz.

Hem Erzurum hem de Karadeniz havasını içinizde hissedebileceğiniz Bozdağ Uzundere Kamp Alanı kış mevsiminde de çok sık tercih ediliyor. Bölgenin yemyeşil doğası bembeyaz kar örtüsüyle örtüldüğünde unutulmaz bir doğa manzarasına şahit olmanızı sağlıyor. Ancak bölgeyi kış kampı için ziyaret ettiğinizde dondurucu soğuklara karşı hazırlıklı olmanız gerekiyor. Bunun için Bozdağ Uzundere’ye gelirken yanınızda kış mevsimine dayanıklı çadır, eksi derecelere uyumlu uyku tulumu, termos, cep sobası ve polar kıyafetler getirebilirsiniz. Ayrıca doğanın tenha bir noktasında bulunacağınız için konumunuzu sevdiklerinizle önceden paylaşarak güvenli bir kamp deneyimine adım atabilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Tırmanış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Göl kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Yakacak odun

Ağaçlık alan