Bozdağ Kamp Alanı

Bozdağ Kamp Alanı
4,70

--

--

Bozdağ, Ödemiş/İzmir


Hakkında

Kış kampı severlerin sıklıkla tercih ettiği popüler rotalardan biri de Bozdağ Kamp Alanı. İzmir’in Ödemiş ilçesi sınırlarında yer alan Bozdağ Kamp Alanı, devasa bir ormanlık bölgeye kurulmuş. Dolayısıyla kış kampınızı yaparken tertemiz oksijeni içinize çekme şansına ulaşabiliyorsunuz. Ödemiş ilçesinin Bozdağ Köyü sınırları içerisinde yer alan Bozdağ Kamp Alanı’na gitmek için İzmir'den yola çıkarak Turgutlu istikametine doğru yaklaşık 110 km’lik bir araç yolculuğu yapmanız gerekiyor. Ayrıca konumunuza Torbalı, Ödemiş ve Birgi rotalarını dâhil ederek de kamp alanına ulaşabilirsiniz. 

Ege Bölgesi’nin en yüksek 3. Noktası olarak bilinen Bozdağ Kamp Alanı antik dönemlerden bu yana güzelliğini korumayı başarabilmiş. Hatta bu bölge Antik dönemde Tmolos olarak adlandırılmış. En yüksek noktası 2159 metre olan Bozdağ’da bir kayak merkezi de mevcut. Bu sayede çadırda konakladığınız süre boyunca birçok temel ihtiyacınız noktasında kayak merkezi hizmetlerine başvurabilirsiniz. Aynı zamanda kayak merkezi yakınlarında birçok otel ve pansiyon benzeri konaklama alternatifleri kurulmuş. Bir ihtiyacınız olduğunda otel ve pansiyonlardan da belirli bir ücret karşılığında faydalanabilirsiniz.

Kışın kar sezonunda bir gözde olarak bilinen Bozdağ Kamp Alanı hem bembeyaz doğası hem de oksijeni yüksek yapısıyla kampçılar tarafından tercih ediliyor. Üstelik Bozdağ’da kış kampının yanı sıra kayak sporunu da deneme fırsatı bulabilirsiniz. Bozdağ Kamp Alanı yüksek rakım seviyesiyle normal şartlara göre ekstra soğuk olabilir. Bu nedenle gelirken kış kampı ekipmanlarınızı eksizsiz bir şekilde hazırlamalı ve anormal soğuklara karşı önleminizi almalısınız.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Tırmanış
Kültür
Rahatlama
Kayak
Doğada Yürüyüş

Genel

Kamp ateşi yakılabilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Suya erişim

Elektrik bağlantıları

Yakacak odun

Market

Sıcak su

Ortak oturma alanı

Restoran

Masalar ve banklar

Su bağlantısı

Wifi

Ağaçlık alan

Otopark

Tuvalet