Bolkar Dağı Kamp Alanı

Bolkar Dağı Kamp Alanı
4,60

--

--

Değnek, Toroslar/Karaman


Hakkında

Türk Edebiyatı’nda şiirlere konu olmuş güzellikte bir dağda kamp kurmak için Bolkar Dağı’na gidebilirsiniz. Eski adıyla Bulgar Dağları olarak bilinen Bolkar Dağı; Konya, Niğde ve Mersin illerine sınırı bulunan eşsiz bir güzellik. En yüksek noktası 3.524 metre rakımlı olan ve tektonik bir dağ özelliğini taşıyan Bolkar Dağı Karagöl, Çinigöl ve Alagöl gibi küçük ve büyük olmak üzere pek çok göle ev sahipliği yapıyor. Bu sayede eşsiz manzarası ve heybetli görüntüsüyle gören herkesi kendine hayran bıraktığını söyleyebiliriz. Bolkar Dağı’na gelirken özel aracınızı bir noktaya kadar kullanabilirsiniz. Ancak dağın eteklerine geldiğinizde aracı bırakıp kalan yolu yürüyerek devam etmeniz gerekiyor. Kat edeceğiniz yolun göreceğiniz güzelliğe mutlaka değeceğini garanti edebiliriz. 

İç Anadolu ve Akdeniz bölgesi sınırında yer alan Bolkar Dağı, eteklerinde her iki iklim türünün yaşanmasına da imkân sunuyor. Bu sayede Karadeniz ve Akdeniz iklimini yaşayabileceğiniz Bolkar Dağı’nda büyüleyici bir bitki örtüsünün kalıcı izlerine şahit olabilirsiniz. Ücretsiz çadır kurma şansı bulabileceğiniz Bolkar Dağı Kamp Alanı’nda henüz tesisleşme aktif bir hâle gelmemiş. Bu nedenle kamp ekipmanı konusunda mutlaka hazırlıklı olmanızı tavsiye ederiz. Bolkar Dağı Kamp Alanı çevresinde bulunan birçok yayla baharın gelmesiyle sürülerini yemyeşil bir doğaya salıyor. Kışa kadar süren yayla serüveninde köy yaşamına da hâkim olacağınız kıymetli vakitler geçirebilirsiniz.

Ücretsiz çadır kampı kurabileceğiniz Bolkar Dağı’nda şehir hayatında keşfedemeyeceğiniz büyüleyici bir atmosfer mevcut. Ayrıca dağın eteklerinden süzülen tertemiz oksijen sayesinde kendinizi iyi hissedeceğiniz birçok aktiviteye vakit ayırabilirsiniz. Bolkar Dağı Kamp Alanı’nın elverişli patikalarında yürüyüş yapabilir, göle yansıyan muhteşem yıldızları fotoğraflayabilir ya da dağın eteklerinde ruhunuzu dinlendirecek bir yoga yapabilirsiniz. Ayrıca dağın zirvesine doğru tırmanış yapma şansınız da bulunuyor. Karadeniz iklimine dair de izlere rastlanan Bolkar Dağı’nda kış kampı yapacaksanız ekipman konusunda mutlaka hazırlıklı gitmelisiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Tırmanış
Kültür
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Göl kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Yakacak odun

Ağaçlık alan