Bodrum Cennet Koyu Kamp Alanı

Bodrum Cennet Koyu Kamp Alanı
4,30

--

--

Göltürkbükü, Bodrum/Muğla


Hakkında

Adından da anlaşılacağı üzere adeta cennete açılan bir doğada kamp yapmak isterseniz rotaya mutlaka Bodrum Cennet Koyu kamp alanını eklemelisiniz. Ücretsiz çadır kampı yapabileceğiniz bölgenin muhteşem manzarası ve yüksek oksijeni sezon boyunca misafirler tarafından sıklıkla ziyaret edilmesini sağlıyor. Öyle ki sabah ya da akşam vakitlerinde gitseniz bile boş yer bulamayabilirsiniz. Bu nedenle özellikle gözlerden uzak ve sakin bir çadır kampı için hafta içini tercih edebilirsiniz. Cennet Koyu’na Göltürkbükü güzergahından özel aracınız ile gelebilirsiniz. Ancak bölgeye herhangi bir toplu taşıma ile ulaşım sağlanmıyor. Bu nedenle kamp için yola çıkarken mutlaka özel araç kullanmanız gerekiyor.

Bodrum Cennet Koyu kamp alanı çevresinde yeme-içme ya da tuvalet ve banyo gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz özel işletmeler bulunmuyor. Ancak bölgeye özel araçla ulaşım sağlayabildiğiniz için gelirken yanınızda dayanıklı besinler getirebilirsiniz. Tuvalet ve duş gibi ihtiyaçlar için de profesyonel kamp tecrübelerine başvurmanız gerekebilir. Bölgede herhangi bir özel işletme bulunmaması bir olumsuzluk gibi algılansa da özellikle kafa dinlemek isteyen kampçılar için bulunmaz bir imkân sunuyor. Dolayısıyla ihtiyaçlarınızı kendi olanaklarınızla karşılayacağınız kamp bölgesinde muhteşem bir deniz manzarasının keyfini doyasıya çıkartabiliyorsunuz.

Cennetin kapısını aralayan Bodrum Cennet Koyu’nda kafanızı dinlerken vücudunuzu dinç tutacak aktiviteleri de deneyebiliyorsunuz. Ücretsiz çadır kampı yaparken gün içerisinde eşsiz Ege Denizi’nde yüzme ve dalış yapabilirsiniz. Aynı zamanda doğanın derinliklerini gözlemlemek için trekking ya da bisiklet sürüşü de size çok iyi gelecektir. Cennet Koyu’nda konaklamaya karar verdikten sonra yola çıkmadan mutlaka bölge jandarmasıyla iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Bu sayede hem güvenli hem de temkinli bir çadır kampı yapabilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Bisiklet
Dalış
Kültür
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Ağaçlık alan