Bıçkıdere Köyü Kamp Alanı

Bıçkıdere Köyü Kamp Alanı
4,00

--

--

Bıçkıdere, Şile/Istanbul


Hakkında

Kendinizi olabildiğince özgür ve huzurlu hissedebileceğiniz doğa ile iç içe Bıçkıdere Köyü kamp alanını mutlaka ziyaret etmelisiniz. Şile ilçe merkezine yaklaşık 35 km’lik mesafede bulunan ücretsiz kamp alanı, Ömerli Barajı’na da yakın konumda yer alıyor. Özel araçlar ile ulaşım sağlanan Bıçkıdere Köyü kamp alanında hem çadır hem de karavan kampı yapabiliyorsunuz. Akan dere şırıltısı ve yemyeşil bir doğal güzelliği gözler önüne seren yapısıyla Bıçkıdere Köyü’nde unutulmaz birçok anıya sahip olabileceksiniz.

Bıçkıdere Köyü çevresinde kamp yaparken kuş cıvıltısı, yaprak hışırtısı ve akan dere sesleriyle kendinizi adeta rüyada hissedebiliyorsunuz. Bölgenin yüksek oksijen seviyesi de hem ruhsal hem de bedensel olarak rahatlamanızı sağlıyor. Yemyeşil bir doğaya kamp yaparken günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herhangi bir özel işletme ya da tesis bulunmuyor. Ancak günlük yeme-içme ihtiyaçlarınızı karşılamak için Bıçkıdere Köyü yakınlarındaki büfe ve marketlerden dayanıklı besinler temin edebiliyorsunuz. Aynı zamanda wc, elektrik ve çeşme gibi ihtiyaçlarınızı köyden karşılayabilirsiniz. Ücretsiz kamp alanında konaklarken kontrollü olmak şartıyla ateş de yakabilirsiniz. Bunun için etrafta bulunan kuru ve yanmaya elverişli odunları toplamanızı tavsiye ederiz.

Bıçkıdere Köyü, kamp hayatına yönelik ilginize hitap ederken aynı zamanda köy hayatına da aşina olmanızı sağlıyor. Böylece kendinizi daha huzurlu ve mutlu hissedebiliyorsunuz. Aynı zamanda Bıçkıdere Köyü kamp alanında konaklarken kendinizi iyi hissedebileceğiniz birçok aktivite yapabiliyorsunuz. Bölgede konaklarken doğanın benzersiz armağanlarını keşfedeceğiniz bir trekking yapabilirsiniz. Aynı zamanda bisikletinizle köy turu yapabilir ya da gezi planlayabilirsiniz. Ücretsiz kamp alanında gezerken gördüğünüz birbirinden güzel mekânları ölümsüz kılmak için doğa fotoğrafçılığı da yapabilirsiniz. 


Yorumlar

Ergin
2022 Eyl
Köyün hemen kenarındaki Bıçkı Deresi üzerinde piknik ve kamp alanı varmış, masa sandalye bırakmışlar, hatta biraz ileride de yüzmek için bir göl varmış, köyde küçük bir market var küçük ihtiyaçlar karşılanabilir. Dere, köy camiine 3 dk sürüş mesafesinde.
sinan
2022 Eyl
Güzel yer ama Bıçkıdere'ye defalarca gittim burayı hiç görmedim. Bıçkıdere köyünün tam olarak ne tarafında kalıyor ?

Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Balık Tutma
Yüzme (Nehir)
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yoga
Gezi
Rahatlama

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Nehir kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Karavan park alanı

Elektrik bağlantıları

Yakacak odun

Market

Sıcak su

Ortak oturma alanı

Su bağlantısı

Ağaçlık alan

Tuvalet