Berit Dağı Kamp Alanı

Berit Dağı Kamp Alanı
5,00

--

--

Ericek, Göksun/Kahramanmaraş


Hakkında

Kahramanmaraş’ın ikinci en yüksek rakımlı dağı olan Berit Dağı’nda unutulmaz vakitler geçirebilirsiniz. Yaklaşık 3014 metre rakım seviyesiyle tırmanış süresince tertemiz bir atmosferle tanışabileceğiniz Berit Dağı, Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesi yakınlarında yer alıyor. Ayrıca bölgeden şehir merkezine yaklaşık 110 km’lik bir süre sonunda ulaşım sağlanıyor. Paleozoik yaşlı katmanlardan oluşan Berit Dağı, Toros kıvrım dağlarının bir parçası olma özelliğine de sahip. Ayrıca dağın kuzeye bakan noktasında buzul döneminden kalma buz yalaklarını görme imkânı bulabilirsiniz. Hem tarihsel hem de doğal sayısız güzelliği keşfedeceğiniz Berit Dağı’na özel araçlarla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Heybetiyle görenleri büyülemeye aday Berit Dağı’nda ücretsiz olmak üzere çadır kampı kurabilirsiniz. Berit Dağı’nın eteklerinde çadırınızla kalırken müthiş manzaralar eşliğinde büyüleneceğinizi söyleyebiliriz. Üstelik Berit Dağı Kamp Alanı’nda kaldığınız sürece kar tırmanışı da gerçekleştirebilirsiniz. Muhteşem dağın zirvesine kadar ulaştığınızda Çukurova’ya kadar uzanan büyüleyici bir güzelliği görme şansı bulabileceksiniz. Berit Dağı Kamp Alanı çoğunlukla kış tırmanışı için tercih edilse de bölgede yaz ve bahar boyunca piknik ve gezi için de keşfedenler çoğunlukta. Kış mevsiminde unutulmaz bir kış tırmanışı yaparken yaz aylarında Berit Dağı ve çevresinin sahip olduğu doğal güzellikleri keşfetme fırsatı bulabilirsiniz.

Berit Dağı Kamp Alanı’nın işletimi özel tesis tarafından sağlanmıyor. Bu nedenle kampçılık ve tırmanış süresince ihtiyaç duyduğunuz materyalleri gelirken yolda edinebilirsiniz. Dağın yakınlarında yer alan Kınıkkoz Köyü’nde gidebileceğiniz tesisler olsa da sizin için yeterli gelmeyebilir. Bu nedenle ihtiyaçlarınızı gelirken yolda alabilirsiniz. Berit Dağı Kamp Alanı’nda tırmanış ve dağcılık gibi yorucu sporlara vakit ayıracağınız için yanınızda mutlaka bir su bulundurmalısınız. Ayrıca kış tırmanışı ya da kış kampı için dağın eteklerine gidiyorsanız soğuk havayı da mutlaka hesaba katmalısınız.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Tırmanış
Kültür
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Yakacak odun

Ağaçlık alan