Bencik Koyu Kamp Alanı

Bencik Koyu Kamp Alanı
4,50

--

--

İskele, Datça/Muğla


Hakkında

Datça’nın Hisarönü sınırları içerisinde yer alan Bencik Koyu kamp alanında sakin ve huzurlu bir kamp tatili yapabilirsiniz. Sessizliğin merkezi Bencik Koyu, Marmaris ve Datça arasında ince bir sınırda yer alıyor. Yemyeşil bir doğayı keşfedeceğiniz koyda konakladığınız süre boyunca ruhen dinlendiğinizi hissedebilirsiniz. Bencik Koyu’na gelebilmek için özel aracınızı kullanabilirsiniz. Aynı zamanda kamp alanına gelmek için Datça Hisarönü istikametinden kalkan teknelere de binebilirsiniz. 

Yemyeşil bir ormanla çevrelenmiş bölge rüzgârlara karşı korunaklı bir durumdadır. Bu sayede bölgenin denizi özellikle yat ve teknelerin uğrak noktası hâline gelir. Rüzgârı kesen konumu sayesinde Bencik Koyu çevresinde arzunuza göre dalış ya da yüzme gibi aktiviteleri de güvenle yapabilirsiniz. Koy çevresi sezon içinde bile olabildiğince sessizdir. Bu sayede çadırınızı kurduktan sonra konforlu bir konaklamanın keyfini çıkartabilirsiniz. Bölgenin yüksek oksijen seviyesi de size oldukça iyi gelecektir. Koy çevresinde konaklarken gün içerisinde derin nefesler alacağınız bir yoga yapabilir, bisiklet sürebilir ya da parlak yıldızlar altında bir kamp ateşinin keyfini çıkartabilirsiniz.

Bencik Koyu’na gelirken çevrede herhangi bir özel tesis bulunmadığını göz önünde bulundurmanız gerekir. Dolayısıyla kamp alanında konaklarken günlük yeme-içme ya da duş gibi ihtiyaçlarınızı kendi imkânlarınızla karşılayabilirsiniz. Profesyonel kamp tecrübelerini deneyimleyeceğiniz sakin kamp alanında arzunuza göre yüzebilir, dalış yapabilir ya da olta balıkçılığını deneyebilirsiniz. Farklı atmosferleri keşfetmek isterseniz de bir gezi aktivitesi yapabilirsiniz. Tesise doğru yola çıkmadan önce çevrede herhangi bir işletme bulunmadığını bilerek hareket etmenizi öneririz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

17°/16° C

Clouds

Çar (28.Şub)

18°/17° C

Clear

Per (29.Şub)

18°/18° C

Rain

Cum (01.Mar)

16°/15° C

Rain

Cmt (02.Mar)

16°/16° C

Clouds

Paz (03.Mar)

16°/16° C

Clear

Pzt (04.Mar)

15°/14° C

Rain

Sal (05.Mar)

14°/15° C

Rain

Çar (06.Mar)

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Ağaçlık alan