Balıklı Yaylası Kamp Alanı

Balıklı Yaylası Kamp Alanı
4,60

--

--

Ilıca/Mudurnu/Bolu


Hakkında

Köy atmosferini deneyimlerken kamp yapabileceğiniz bir rota da Balıklı Yaylası. Bolu-Düzce istikametinde Pürenli Yaylası’na oldukça yakın bir noktada bulunan Balıklı Yaylası, Bolu’nun Mudurnu ilçesi ve Ilıca Köyü’nde yer alıyor. Düzce merkezine 40 kilometre, Bolu merkezine 84 kilometre, İstanbul merkeze 244 kilometre, Ankara merkeze 269 kilometre uzaklıkta bulunan Balıklı Yaylası’nın 1400’lük bir rakım seviyesi mevcut. Bölgenin sahip olduğu doğal imkânlar sayesinde tertemiz bir oksijenin keyfini çıkarırken kış sporlarını da deneme fırsatı bulabilirsiniz. Ilıca’yı geçtikten sonra Balıklı Yaylası Kamp Alanı’na ulaşım biraz zorlaşıyor. Bu noktada bölgeye ulaşabilmek için 4x4 araçları tercih edebilirsiniz. 

Yanından küçük bir derenin aktığı Balıklı Yaylası’nda su sesiyle huzurlu dakikalar geçirebilirsiniz. Ayrıca kamp sandalyenizi gölün yanına atarak yaz, kış ya da bahar kampının tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Birkaç yayla evinden başka yapının bulunmadığı Balıklı Yaylası Kamp Alanı’nda herhangi bir tesis de mevcut değil. Bu durum ücretsiz kamp yapma imkânı sunuyor olsa da ihtiyaçlar konusunda hazırlıklı gelmenizi tavsiye ederiz. Balıklı Yaylası Kamp Alanı’nda çadırı kurabileceğiniz birçok düzlük alan mevcut. Çadırınızı kurduktan sonra özellikle gece vakti sert soğuklara karşı hazırlıklı olmanız gerekiyor. Bolu’nun sert kış soğuklarından etkilenmemek için gelirken dört mevsime dayanıklı çadır, kışa uygun uyku tulumu ve cep sobası gibi ekipmanlar edinebilirsiniz.

Bolu’nun meşhur Balıklı Yaylası Kamp Alanı’nda göl çevresinde dinlendirici yürüyüşler yapabilir ya da yemyeşil ormanlık alanda bir trekking’e çıkabilirsiniz. Temiz bir oksijende ruhunuzu dinlendirmek için meditasyon ya da yoga gibi faaliyetlere vakit ayırabilirsiniz. Yaylanın yerel halkı özellikle yaz döneminde organik besinlerin üretim sürecinde bulunuyor. Dolayısıyla yöre halkından bal, yumurta ve sebze satın alabilme şansınız mevcut. Balıklı Yaylası Kamp Alanı’na doğru yola çıkmadan önce bölgenin ücretsiz bir kamp alanı olduğunu bilerek hazırlıklı bir kamp çantasıyla gelebilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Bisiklet
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Nehir)
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Kamp ateşi yakılabilir

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Nehir kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Yakacak odun

Ağaçlık alan