Balıkçı Koyu Kamp Alanı

Balıkçı Koyu Kamp Alanı
4,60

--

--

Adrasan, Kumluca/Antalya


Hakkında

Adrasan Balıkçı Koyu’nda bir kentin doğaya sığınmış tarihine tanık olacağınız çadır kampı kurabilirsiniz. Antalya’nın Adrasan sınırları içerisinde yer alan Balıkçı Koyu, araçla girişin yapılmadığı son derece bakir kalmayı başarmış büyüleyici bir bölge izlenimi veriyor. Dolayısıyla Balıkçı Koyu’na giriş yaptığınız andan itibaren düşlediğiniz bir doğanın içerisinde bulunabiliyorsunuz. Adrasan Balıkçı Koyu’na ulaşım hem kara hem de deniz yolu ile sağlanıyor. Öncelikle Adrasan merkezinden yola çıktığınızda Deniz Caddesi’ni kullanarak yaklaşık 15 dakika içerisinde koya ulaşabilirsiniz. Ancak sahile inmek için yaklaşık 900 metrelik dağlık bir yolu yürümeniz gerekiyor. Yürüyüş zorluklarına maruz kalmamak için Adrasan Ford Hotel’e Deniz caddesi üzerinden yaklaşık 12 dakika içerisinde gelip, kalan yolu 5-6 dakikada yürüyerek kat edebilirsiniz. Ayrıca Balıkçı Koyu’na günlük tekne turlarıyla çevre koylardan da kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Doğallığını korumayı başarmış Adrasan Balıkçı Koyu’nda yetkili bir kamp işletmesi bulunmuyor. Dolayısıyla dilediğiniz bölgeye hiçbir ücret ödemeden çadırınızı kurup kamp yapabiliyorsunuz. Üstelik bölgede tuvalet olanağı da mevcut. Dolayla birçok ihtiyacınız konusunda hazırlıklı gelirseniz Balıkçı Koyu’nda unutulmaz bir kamp süresi geçireceğinizi söyleyebiliriz. Adrasan Balıkçı Koyu Kamp Alanı’nda doğanın el değmemiş güzelliğini korumak amacıyla ateş yakmak yasaklanmış. Bu nedenle yeme ve içme gibi ihtiyaçlarınız noktasında getirmiş olduğunuz dayanıklı ve konserve besinleri kullanabilirsiniz. Ayrıca hem koya geliş hem de keşfetme süresince oluşabilecek yorgunluğunuza karşı yanınızda mutlaka su ve soğutucu bulundurmanızı tavsiye ederiz. 

Yumuşacık kumsalıyla sahil yürüyüşlerinize anlam kazandıracak Balıkçı Koyu’nun bir bakışta dibini görebileceğiniz berraklıkta denizi bulunuyor. Bölgenin masmavi denizinde bir süre ilerlediğinizde bile boyunuzu aşmayacak sığlığa sahip. Bu sayede Adrasan Balıkçı Koyu Kamp Alanı ailelere de hitap ediyor. Bölgenin arkası büyüleyici dağlar ve ön tarafı sakin sularla çevrili muhteşem doğasında trekking imkânını kaçırmamalısınız. Ayrıca su altında yaşayan eşsiz güzellik ve balık çeşitliliğini keşfetmek için dalış da yapabilirsiniz. Çevrede yer alan farklı koyları keşfetmek için de günlük tekne turlarına katılabilirsiniz. Adrasan Balıkçı Koyu Kamp Alanı’na gelirken yeme-içme ve su ihtiyacı konusunda hazırlıklı olmanız gerektiğini unutmamalısınız.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Kültür
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Cep telefonu cekiyor

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Aile kamp alanı

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Ağaçlık alan

Tuvalet