Balık Aşıran Koyu Kamp Alanı

Balık Aşıran Koyu Kamp Alanı
4,40

--

--

Emecik, Marmaris Datça Yolu, Datça/Muğla


Hakkında

Datça’nın Hisarönü Körfezi’nde bulunan Balık Aşıran Koyu kamp alanında gözlerden uzak bir konaklama yapabilirsiniz. Marmaris-Datça kara yolu üzerinde bulunan koy yat ve teknelerin uğrak noktası hâline gelmiş. Üstelik bu bölge adını balıkların koydan karşı kıyıya geçmesi nedeniyle almış. Muhteşem berraklık ve çarşaf gibi dokuya sahip koy denizinde yüzerken adeta kendinizi yenilenmiş hissedebileceksiniz. Balık Aşıran Koyu’na gidebilmek için taş, toprak ve yarıklarla dolu bir yoldan geçmeniz gerekiyor. Epey sıkıntılı koy yoluna altı alçak araçlarla gitmenizi önermeyiz. Koya en kısa sürede ve kolayca ulaşmak için sıklıkla koy çevresine uğrayan tekne turlarına katılabilirsiniz. 

Büyüleyici bir manzara ve dinginleştirici bir doğayı birleştiren muhteşem konumda yer alan koy çevresinde herhangi bir özel işletme ya da tesis bulunmuyor. Bu nedenle koyda wc, duş ya da yeme-içme gibi temel ihtiyaçlar için şahsi imkânları kullanmanız gerekiyor. Profesyonel kampa ilişkin bir tecrübeniz yok ise koya gitmeden önce portatif kamp ekipmanlarına göz atabilirsiniz. Koy çevresinde herhangi bir işletme olmaması çevreyi olabildiğince sessiz ve huzurlu bir yer hâline getiriyor. Bu sayede koy, gürültüden sıkıldığınız anda kurduğunuz tatil hayalini gerçeğe dönüştürmeyi başarıyor. Koyun tamamının kızılçam ormanlarıyla çevrili olması gölgede kamp yapma imkânını da kolaylaştırıyor. Konforlu bir konaklama imkânı sunan bölgede dilerseniz keyifli bir piknik de yapabilirsiniz.

Huzurun en ince ayrıntısına kadar hissedebileceğiniz Balık Aşıran Koyu kamp alanı çevresinde hem ruh hem de vücudunuzu dinlendirebileceğiniz birçok faaliyet yapabilirsiniz. Gün içerisinde yüzme ve dalış gibi aktiviteler sizi rahatlatacağı gibi vücudunuzu da yenileyecektir. Aynı zamanda zihninizi dinlendirecek bir trekking yapabilir ya da manzaraya karşı yogayı deneyebilirsiniz. Büyüleyici bir manzara sunan koy çevresinde anıları ölümsüzleştirmek için mutlaka fotoğraf makinesi getirmenizi öneririz. Balık Aşıran Koyu kamp alanına doğru yola çıkmadan önce çevrede tesis bulunmadığını göz önünde bulundurmalısınız.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol

Genel

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Ağaçlık alan