Balaban Göleti Kamp Alanı

Balaban Göleti Kamp Alanı
4,40

--

--

Yeniköy, Menderes/İzmir


Hakkında

Doğanın içerisinde huzuru bulacağınız bir kamp rotası da Balaban Göleti. İzmir’in Menderes ilçesine bağlı Yeniköy’de yer alan Balaban Göleti, kampçılık ve yürüyüş aktivitesi için doğaseverler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Balaban Göleti Kamp Alanı etrafından uzun uzadıya çevrilmiş yemyeşil ormanlık bölgeler bulunuyor. Dolayısıyla yüzünüzü çevirdiğiniz her noktada doğanın güzelliğine şahit olurken tertemiz oksijenle yenilenebilirsiniz. Balaban Göleti Kamp Alanı’na özel aracınızla gelmek için Menderes ilçe merkezi üzerinden Menderes Caddesi istikametini kullanabilirsiniz. Yaklaşık 20 dakikalık bir sürüş süresi sonunda Balaban Göleti’ne ulaşabilirsiniz. Ayrıca bölgenin elverişli konumu sayesinde karavanınızla da kamp yapmaya gelebilirsiniz. Balaban Göleti Kamp Alanı’na gelirken toplu taşıma kullanacaksanız Cumaovası aktarmasından 829 nolu hatta binerek Yeniköy Zambak durağında inmelisiniz. Ardından sağa doğru dönerek kalan yaklaşık 2-3 km’lik yolu yürüyerek Balaban Göleti’ne ulaşabilirsiniz. Balaban Göleti’ne geldikten sonra bulduğunuz her düzlüğe çadırınızı güvenle kurabilir ya da karavanınızı park edebilirsiniz. 

İzmir’de yaşanan sel felaketi ve yangınlar nedeniyle geçtiğimiz yıllarda Balaban Göleti’ne giriş ve çıkışlar yasaklanmıştı. Dolayısıyla bölgede kamp da yapılamıyordu. Ancak günümüzde kamp yapmak için Balaban Göleti’ne giriş yapabiliyorsunuz. Kamp ekipmanlarınızla yola çıkmadan önce bölgenin güncel giriş bilgilerinden emin olmak için önceden belediyeyle iletişim kurabilirsiniz. Doğa harikası Balaban Göleti Kamp Alanı’nda ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir işletme bulunmuyor. Dolayısıyla kamp süresi boyunca ihtiyaçlarınızı kendiniz karşılamanız gerekiyor. Bu durum her ne kadar eksiklik gibi görünse de tesisin açılmamış olması dolayısıyla unutulmaz bir doğa kampı yapabilirsiniz. Kış kampına da elverişli Balaban Göleti Kamp Alanı’na gelmeden önce ihtiyaçlarınızı Menderes ya da Yeniköy merkezinden karşılayabilirsiniz.

Yemyeşil bir doğa harikasına tanıklık edeceğiniz Balaban Göleti Kamp Alanı’nda vücudunuzu dinlendireceğiniz çeşitli aktivitelere de vakit ayırabilirsiniz. Bölgenin elverişli yürüyüş patikalarında trekking ya da gezi yapmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca yaz sezonunda yemyeşil bir doğayı keşfederken ya da kışın bembeyaz kar örtüsüne tanıklık ederken şahit olduğunuz manzaraların fotoğrafını çekebilirsiniz. Hem yaz hem de kış sezonu boyunca kampçılık için tercih edilen Balaban Göleti Kamp Alanı’nda giderken soğuk havalara karşı bir önlem olarak mevsime uygun çadır, uyku tulumu, polar kıyafet, hırkalar, aydınlatma ve cep sobası taşıyabilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

23°/14° C

Clear

Cmt (13.Nis)

22°/13° C

Clear

Paz (14.Nis)

24°/17° C

Clear

Pzt (15.Nis)

24°/15° C

Clouds

Sal (16.Nis)

22°/17° C

Clouds

Çar (17.Nis)

21°/13° C

Rain

Per (18.Nis)

19°/12° C

Rain

Cum (19.Nis)

Aktiviteler

Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş
Balık Tutma

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Göl kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Yakacak odun

Ağaçlık alan