Badavut Plajı Kamp Alanı

Badavut Plajı Kamp Alanı
4,30

--

--

Fevzipaşa-Vehbibey, Atatürk Blv. No:156, Ayvalık/Balıkesir


Hakkında

Tatil boyunca tertemiz bir denizde vakit geçirmek için Badavut Plajı’nı tercih edebilirsiniz. Ayvalık ilçe merkezine yaklaşık 11 km’lik mesafede bulunan kamp alanı, el değmemiş doğasıyla görenleri kendine hayran bırakmayı başarıyor. Balıkesir’in incisi Ayvalık’ta bulunan Badavut Plajı’nda akvaryumu andıran muhteşem bir denizde vakit geçirebilirsiniz. Keyifli bir kamp konaklaması yapacağınız Badavut Plajı’na hem özel araç hem de toplu taşımayla ulaşım sağlanabiliyor. Kamp alanının ulaşım kolaylığı yaz sezonunda kalabalığa neden olabiliyor. Ancak bölgede hem karavan hem de çadır kampı yaparken dilediğiniz sakin bir bölgede konaklayabiliyorsunuz. Sarımsaklı Tabiat Parkı’na 5 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan Badavut Plajı’na Sarımsaklı yönüne doğru hareket eden düzenli minibüslerle gidebilirsiniz.

Badavut Plajı, Tabiat Parkı içerisinde yer alıyor. Bu sayede kamp süresi boyunca ihtiyaç duyabileceğiniz duş, wc, büfe, restoran, soyunma kabini, şezlong, şemsiye ve otopark alanı gibi birçok hizmete erişebiliyorsunuz. Badavut Plajı’nın giriş ve konaklaması ücretli değil. Ancak plajda güneşlenmek için şezlong ve şemsiyeyi yaklaşık 100 TL’lik bir ücret karşılığında kiralayabilirsiniz. Plajın merkeze yakınlığı ihtiyaçlar için bir kolaylık sunduğu gibi şehir gezisi için de fırsat sağlıyor. Badavut Plajı’nda çadır ve karavan konaklaması yaparken gün içerisinde şehrin tarihi dokusunu keşfedeceğiniz geziler de yapabilirsiniz. Aynı zamanda Badavut Plajı Kamp Alanı’nın çevresinde su sporları yapılan bölgeler de bulunuyor. Bu sayede masmavi bir denizin keyfini sürerken çeşitli su sporlarını deneme fırsatı bulabiliyorsunuz.

Doğanın yemyeşil havası ve masmavi dalgaları keşfedeceğiniz Badavut Plajı’nda konaklarken birçok aktiviteyi keşfedebilirsiniz. Plajın berrak denizinde yüzme ve dalışın keyfini çıkartabilirsiniz. Aynı zamanda çevrede olta balıkçılığını deneyebileceğiniz uygun bölgeler de bulabilirsiniz. Fiziksel aktivitelere ağırlık vermek isterseniz trekking ya da bisiklet sürüşünü de deneyebilirsiniz. Badavut Plajı’na doğru yola çıkmadan önce bölgenin ücretsiz ancak imkânların ücretli olduğunu unutmamalısınız.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Kalıcı kamp

Aile kamp alanı

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Plaj

Karavan park alanı

Yakacak odun

Market

Sıcak su

Soyunma Dolapları

Ortak oturma alanı

Su bağlantısı

Ağaçlık alan

Otopark

Tuvalet

Duş