Ayvalık Akvaryum Koyu Kamp Alanı

Ayvalık Akvaryum Koyu Kamp Alanı
4,40

--

--

Namık Kemal, Ayvalık/Balıkesir


Hakkında

Cam gibi bir deniz kenarında ücretsiz kamp yapmak için Akvaryum Koyu’nu rotaya ekleyebilirsiniz. Ayvalık ilçesinde bulunan Akvaryum Koyu, tek başına kampın keyfini çıkarmak isteyen macera sevenlere hitap ediyor. Cunda Adası’nda bulunan ücretsiz kamp bölgesi Tabiat Parkı sınırlarında yer alıyor. Bu nedenle çadır kurmadan önce jandarmaya haber vermenizi tavsiye ederiz. Ayvalık Akvaryum Koyuna ulaşımda özel aracınızı kullanacaksanız park yapabileceğiniz herhangi bir otopark bulunmuyor. Bu nedenle gelirken yol üzerinde aracınızı bırakmak zorunda kalabilirsiniz. Bakir kalmış koy çevresinde ateş yakmak da yasak. Bu yüzden mangal da yakmamanız gerekiyor.

El değmemiş Akvaryum Koyu’nda kamp için olanaklar bulunmaması profesyonel bir kamp tecrübesi yaşamanızı sağlıyor. Üstelik bölgede sessizliğin keyfini de doyasıya çıkartabiliyorsunuz. Ayvalık Akvaryum Koyu, herhangi bir ücretli kamp tesisine ait değil. Dolayısıyla ihtiyaçlarınızı ücretsiz karşılayabileceğiniz imkânlar da bulunmuyor. Bu nedenle birçok ihtiyacınızı gelmeden önce yolda temin edebilirsiniz. Ücretsiz çadır kampı kurabileceğiniz Akvaryum Koyu, yemyeşil ağaçlar arasında adeta bir kartpostal havası vadeden harika bir deniz manzarasına sahip. Gün boyu tanık olduğunuz manzara karşısında doğanın keyfini çıkartabilirsiniz.

Yaz kamplarının vazgeçilmez rotası Akvaryum Koyu’nda ücretsiz konaklarken deneyebileceğiniz birçok aktivite de bulunuyor. Bölgede yüzme ve dalış gibi fiziksel etkinliklerin keyfini çıkartabiliyorsunuz. Aynı zamanda doğanın iyileştiren oksijeniyle yürüyüş de yapabilirsiniz. Muhteşem bir manzara karşısında kamp tatilinin size çok iyi geleceğini söyleyebiliriz. Tabiat Parkı sınırları içerisinde bulunan Akvaryum Koyu’na doğru yola çıkmadan önce jandarmaya haber vermenizi öneririz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Gezi
Rahatlama
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Ağaçlık alan