Ayvalık Adaları Tabiat Parkı Kamp Alanı

Ayvalık Adaları Tabiat Parkı Kamp Alanı
4,50

--

--

Üçkuyular Cd., Ayvalık/Balıkesir


Hakkında

Yemyeşil örtüyle kaplı benzersiz bir doğada kamp yapmak için Ayvalık Adaları Tabiat Parkı Kamp Alanı’nı tercih edebilirsiniz. Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde bulunan bölgenin çevresi geniş ağaçlık bir alanla çevrili. Bu sayede yenileneceğiniz bir atmosferin keyfini doya doya çıkartabiliyorsunuz. Ayvalık Adaları Tabiat Parkı için giriş ücretleri belirlense de girişte misafirlerden herhangi bir ücret alınmayacağı ve tarifenin işletmeci ücreti olduğu ifade edildi. Dolayısıyla Ayvalık Adaları Tabiat Parkı’nda ücretsiz bir çadır ve karavan kampı yapabiliyorsunuz. Doğa ile iç içe kalacağınız tesise gitmek için çeşitli ulaşım alternatifleri de kullanılıyor. Tesise toplu taşımayla gitmek için Ayvalık ilçe merkezi üzerinden düzenli olarak kalkan minibüsleri tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda özel aracınızla da tesise gelebilirsiniz.

Ayvalık Adaları Tabiat Parkı Kamp Alanı’nda wc, duş, elektrik ve internet gibi olanaklar bulunuyor. Aynı zamanda yeme-içme için de restoran ve büfeden faydalanabiliyorsunuz. Ücretsiz kamp yaparken herhangi bir ücrete maruz kalmak istemezseniz de yanınızda dayanıklı besinler getirebilirsiniz. Bir tarafı deniz bir tarafı ormanla çevrili tesiste ruhunuzu dinlendirme imkânı bulabiliyorsunuz. Yaz sezonunda biraz kalabalık olsa da geniş arazi sayesinde gürültüye maruz kalmıyorsunuz. Bölgeye gelen misafirleri cezbeden bir diğer özellik de günbatımı. Günün sonuna yaklaşırken alabildiğine turuncu ve mavi tonların sıcaklığını hissederken benzersiz birçok anıya sahip olabilirsiniz. Ayvalık Adaları Tabiat Parkı Kamp Alanı’nda özellikle ailelerin memnun kalacağı sakinlik mevcut. Bir hafta sonu ailenizle kamp yaparken gün boyunca denizin keyfini çıkartabilir ve akşam olduğunda sessizliğin doruklarına ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz konaklayabileceğiniz Ayvalık Adaları Tabiat Parkı Kamp Alanı’nda birçok aktivite fırsatı da bulunuyor. Bölgede keyifli vakitler geçirmek için tekne gezisi ve dalış sporu gibi aktivitelere katılabilirsiniz. Muhteşem bir denizde yazın keyfini çıkarmak isterseniz de yüzme ya da olta balıkçılığını deneyebilirsiniz. Tabiat parkı çevresinde doğa ile baş başa kalacağınız patika yollar da mevcut. Bu bölgelerde atmosferin keyfini çıkartabileceğiniz bir trekking ya da bisiklet sürüşü yapabilirsiniz. Ayvalık Adaları Tabiat Parkı Kamp Alanı’na doğru yola çıkmadan önce bölgenin ücretsiz olduğunu bilmeli ve hazırlıklı gelmeyi unutmamalısınız.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Gezi
Rahatlama
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Engelli dostu

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Aile kamp alanı

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Karavan park alanı

Elektrik bağlantıları

Yakacak odun

Market

Sıcak su

Ortak oturma alanı

Restoran

Masalar ve banklar

Su bağlantısı

Wifi

Ağaçlık alan

Tuvalet

Duş