Ayılar Piknik ve Kamp Alanı

Ayılar Piknik ve Kamp Alanı
4,00

--

--

Alaybey/Bozcaada/Çanakkale


Hakkında

Bozcaada’nın Alaybey mevkiinde yer ana Ayılar piknik ve kamp alanında doğa ile baş başa kalacağınız bir kamp tatili geçirebilirsiniz. Çam ağaçlarıyla çevrili geniş kamp bölgesinde serin ve huzurlu bir konaklama yapabileceksiniz. Kamp alanına geldiğinizde geniş gölgelik alanlardan dilediğiniz bölgeye çadırınızı kurabilirsiniz. Ayılar piknik ve kamp alanına isteğinize göre toplu taşıma ya da özel araç ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Bölgeye özel aracınız ile gelecekseniz Ayazma Plajı istikametini takip ederek bölgeye kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda kamp alanına özel aracınızla geldiğinizde park edecek bir otopark da bulabilirsiniz.

Ücretsiz Ayılar piknik ve kamp alanında günlük temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz restoran, wc ya da duş gibi imkânlar bulunmuyor. Bu nedenle temel ihtiyaçlarınızı kendi imkânlarınızla giderebilirsiniz. Bölgenin piknik alanı olarak anılması genellikle mangal ya da kamp ateşinin yakılabileceği düşüncesine düşürebilir. Ancak bölgede ateş yakmak kesinlikle yasaktır. Denizin yerine doğa ile baş başa kalmak isteyenlerin hayallerini gerçeğe dönüştüren kamp bölgesinde doğanın güzelliklerini de ateş tehlikesinden koruyabilirsiniz. Kamp alanında bırakılan atık ve çöpler kimi zaman ziyaretçilerin konaklama imkânını oldukça zora sokabilir. Bu nedenle kamp yaparken şahsi atıklarınızı temizlemeli ve doğayı kirletecek bir iz bırakmamaya özen göstermelisiniz. 

Özellikle aile kampı için tercih edilen Ayılar piknik ve kamp alanında doğanın güzelliklerini keşfedeceğiniz birçok aktiviteyi de deneme fırsatı bulabilirsiniz. Ormanın derinliklerinde kurulmuş kamp bölgesinde ruhunuzu dinlendirecek bir doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Aynı zamanda ormanın güzelliklerini unutulmaz kılmak için bisiklet sürüşü yapabilir ya da anı ölümsüzleştirmek için fotoğraf makinesi kullanabilirsiniz. Özellikle bölgeye ailenizle geliyorsanız hep birlikte doğanın mavi ve yeşil dengesini sağlayan güzellikleri keşfedeceğiniz bir gezi ya da rahatlama etkinliği planlayabilirsiniz. Kamp alanına doğru yola çıkmadan önce bölgede herhangi bir tesis olmadığını unutmamalısınız. 


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Ağaçlık alan

Otopark