Aygır Gölü Kamp Alanı

Aygır Gölü Kamp Alanı
4,30

--

--

Susuz/Kars


Hakkında

Doğanın huzuruyla adeta büyülenebileceğiniz kamp rotalarından biri de Aygır Gölü. Kars’ın Susuz ilçesi ve Gölbaşı Köyü’ne oldukça yakın bir noktada yer alan Aygır Gölü, çok fazla kişi tarafından bilinmese de bir azınlık tarafından yılın her sezonu sıklıkla ziyaret ediliyor. Aygır Gölü Kamp Alanı, yaz sezonu boyunca ziyaretçilerin günbatımını izleme aktivitesi ve kampçılık etkinliğiyle değerlendiriliyor. Kış gelince ise bembeyaz bir kar örtüsü ortasında çadırınızı kurup heybetli dağların büyüleyici şovunu izleyebilirsiniz. Aygır Gölü Kamp Alanı’na ulaşım noktasında özel araç ve toplu taşıma tercih edilebiliyor. Göle gelmek için Artvin kara yolundan özel araçla gelebilirsiniz. Ayrıca Kars’tan Susuz istikametine giden araçları kullanarak ilçe merkezine gelebilir ve devamında Gölbaşı köy minibüslerine binerek Aygır Gölü Kamp Alanı’na ulaşabilirsiniz.

Doğa sever bir azınlığın vazgeçilmez kamp ve gezi rotası hâline gelen Aygır Gölü, oldukça yüksek bir rakımda yer alıyor. Ayrıca gölün çevresinde irili ufaklı birçok çıkıntılı bölge de bulunuyor. Dolayısıyla gördüğünüz manzaralara karşı fotoğrafçılık yaparken yüksek rakımını bir fırsat bilerek kış kampı da yapabilirsiniz. Aygır Gölü Kamp Alanı’nda gölün mahsulü olan hazır balıkları satan balıkçı barınaklarından başka herhangi bir işletme mevcut değil. Dolayısıyla kamp süresi boyunca yemek konusunda mahrum kalmamak için Gölbaşı Köyü’nde bulunan bakkaldan detaylı bir alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca Aygır Gölü Kamp Alanı’nın oldukça yüksek rakımında konforlu bir çadır kampı kurabilmek için çadır, uyku tulumu, polar kıyafetler, cep sobası ve aydınlatma gibi ekipmanlar konusunda hazırlıklı gelmelisiniz.

Tertemiz bir atmosferi hissedebileceğiniz Aygır Gölü’nde yayla ve köy hasretini giderebileceğiniz vakitler bulabilirsiniz. Üstelik Aygır Gölü’nün keşfedilmemiş doğasında sessizliği bir fırsat bilerek heybetli dağların yamaçlarında yoga ve meditasyon da yapabilirsiniz. Aygır Gölü kış kadar yaz sezonu da tercih edilse de güneşin şehirleri oldukça ısıttığı yaz mevsiminde göl çevresinin oldukça soğuk olacağını hesaba katmalısınız. Bu nedenle Aygır Gölü Kamp Alanı’nda kış kampı kadar yaz kampı yaparken de geceleri vücudunuzu sıcak tutacak ekipmanlar edinmelisiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Balık Tutma
Gezi
Rahatlama
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Kalıcı kamp

Göl kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Yakacak odun

Ağaçlık alan