Atıkhisar Barajı Kamp Alanı

Atıkhisar Barajı Kamp Alanı
4,50

--

--

Kayadere/Çanakkale Merkez/Çanakkale


Hakkında

Çanakkale’de Sarıçay üzerinde konumlanan Atıkhisar Barajı, çadır ve karavan kampı için tercih edilir. Doğaseverler tarafından sıklıkla ziyaret edilen bölgede mavi ve yeşilin muhteşem uyumunu gözlemleme imkânı bulabilirsiniz. Çanakkale şehir merkezine, 11,4 kilometre uzaklıkta yer alan kamp bölgesine özel araç ile ulaşım sağlanır. Atıkhisar Barajı kamp bölgesine toplu taşıma ile gidemezsiniz. Ancak bölge yakınlarına toplu taşıma ile ulaşmak için Çanakkale-Çan yolundan geçen servislere binerek baraj yolu ayrımında inmeniz gerekir. Kalan yolu yaklaşık 15-20 dakika kadar yürüyerek tamamlayabilirsiniz. 

Çanakkale’nin incisi Atıkhisar Barajını özel kılan noktalardan biri de bölgede özel işletmelerin bulunmamasıdır. Ücretsiz kamp bölgesinde yeme-içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir restoran ya da market bulunmaz. Bu nedenle bölgeye hazırlıklı gitmenizi öneririz. Aynı zamanda baraj konumunda güvenlik yoktur. Bölgeye ulaşmadan önce sevdiklerinize konum bildiriminde bulunarak kişisel güvenliğinizi sağlamanızı öneririz.

Muhteşem oksijeniyle büyüleyen Atıkhisar Barajı, şehir merkezine yakınlığı sebebiyle özellikle hafta sonları günübirlikçiler tarafından ziyaret edilir. Buna rağmen bölge konaklayanlar için sakinliğini korumayı başarır. Telefon sinyalinin çok az bulunduğu bölgede ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Aynı zamanda kendinize ağaçlık bölgede hamak kurabilir ya da bir trekking rotası belirleyebilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

23°/14° C

Clear

Cmt (13.Nis)

23°/15° C

Clear

Paz (14.Nis)

28°/17° C

Clear

Pzt (15.Nis)

28°/21° C

Clouds

Sal (16.Nis)

26°/19° C

Clouds

Çar (17.Nis)

21°/12° C

Rain

Per (18.Nis)

19°/11° C

Clear

Cum (19.Nis)

18°/10° C

Rain

Cmt (20.Nis)

Aktiviteler

Kültür
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş
Voleybol

Genel

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Nehir kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Ağaçlık alan