At Yaylası Kamp Alanı

At Yaylası Kamp Alanı
4,50

--

--

At Yaylası, Kızılağıl/Bolu Merkez/Bolu


Hakkında

Yıl boyunca yemyeşil bir doğanın tertemiz oksijenini keşfedebileceğiniz bölgelerden biri de At Yaylası. Bolu’nun merkezinde bulunan yayla, Deniz seviyesinden 1150 ile 1250 metre yükseklik değerine sahip. Ayrıca bölgenin şehir merkezine 12 km’lik mesafesi sayesinde yüksek bir rakımda kamp yaparken şehir güzelliklerini de keşfetme fırsatı yakalayabiliyorsunuz. Yemyeşil bir doğanın huzurlu yüzüne tanıklık edeceğiniz At Yaylası Kamp Alanı’na ulaşım özel araçla sağlanıyor. Bunun için kendi aracınızla yola çıktığınızda E-80 kara yolu üzerinden Düzce’ye gelmeden Kızılağıl yönüne doğru sapabilirsiniz. Bağlandığınız yol üzerinden kısa bir süre içerisinde At Yaylası’na varabilirsiniz. Ücretsiz kamp kurabileceğiniz rotanın kolay ulaşım imkânı sayesinde gelirken karavanı da tercih edebilirsiniz.

At Yaylası’nda boylu boyunca uzanan birbirinden güzel meyve ağaçları bulunuyor. Üstelik bu ağaçlardan topladığınız organik meyvelerle kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Yaylanın toprak verimliliği her yıl kiraz bayramı şenlikleri düzenlenmesini sağlıyor. Bu sayede yerli ve yabancı birçok turistin ilgisini çekmekte bir numaraya yerleşiyor. Bolu’nun tertemiz atmosferiyle bezenen At Yaylası Kamp Alanı, yılkı atlarına ve kuş türüne yapmış olduğu ev sahipliğiyle yaban hayatını gözlemek için de elverişli bir rota. Bu sayede doğanın çeşitli mucizelerine tanıklık edebiliyorsunuz. At Yaylası’nda bir gölet bulunuyor. Ayrıca bölgede mayasız yoğurt yapılabildiğine inanılan ve şifalı olarak bilinen bir dere akıyor. Birçok doğal güzelliğe yapmış olduğu ev sahipliğiyle At Yaylası’nda geçmişte Osmanlı saraylarında kullanılan atların da yetiştirildiği biliniyor. Bölgede tarihsel bir keşfin yanı sıra konforlu bir kamp yapabiliyorsunuz. Ancak kamp ekipmanı ve yeme-içme gibi konularda hazırlıklı gelmenizi öneririz.

Heybetli dağ ve ormanların arasında huzurlu bir çadır ve karavan kampı yapabileceğiniz At Yaylası Kamp Alanı’nda iyi hissedebileceğiniz birçok aktiviteyi deneme imkânı mevcut. Doğanın güzelliklerini bir fırsat bilerek fotoğrafçılık yapabilirsiniz. Ayrıca fiziksel olarak gelişebileceğiniz trekking, gezi ve koşu gibi aktivitelere de vakit ayırabilirsiniz. Deniz seviyesinden oldukça yüksek bir rotada bulunan At Yaylası’nda kış kampı yapacaksanız ekipman konusunda tedarikli gelmeli ve sert soğuklara dayanıklı bir kamp ekipmanı edinmelisiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

14°/5° C

Clouds

Cmt (13.Nis)

12°/5° C

Clouds

Paz (14.Nis)

17°/10° C

Clear

Pzt (15.Nis)

20°/13° C

Clouds

Sal (16.Nis)

21°/13° C

Clouds

Çar (17.Nis)

19°/10° C

Rain

Per (18.Nis)

8°/5° C

Rain

Cum (19.Nis)

Aktiviteler

Bisiklet
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Nehir)
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Nehir kenarı

Göl kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Yakacak odun

Ağaçlık alan