Assos Sivrice Koyu Kamp Alanı

Assos Sivrice Koyu Kamp Alanı
4,50

--

--

Bektaş/Ayvacık/Çanakkale


Hakkında

Assos’un Sivrice Koyu’nda denize sıfır bir çadır ve karavan kampı yapabilirsiniz. Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi sınırlarında bulunan Sivrice Koyu, berrak bir denizle birleşen muhteşem doğasıyla görenleri kendine adeta hayran bırakıyor. Assos’un Sivrice Koyu çevresi özellikle turizm açısından olabildiğince geliştirilmiş. Ancak bölgede hala ücretsiz çadır ve karavan kampı yapabileceğiniz bölgeler bulunuyor. Muhteşem bir denizin yanı başında kamp yapmak için gözlerden uzak kalmayı başarmış ücretsiz Sivrice Koyu’na gidebilirsiniz. Üstelik koya ulaşımda zorluk yaşamayacağınız ulaşım alternatifleri de bulunuyor. Assos ilçe merkezinden Sivrice Koyu’na gelirken özel araç kullanacaksanız Babakale'ye doğru giderken 10 km sonra Bektaş Köyü’nün içinden geçmeniz gerekiyor. Ardından köyün içinden geçerek yaklaşık 3 km boyunca ilerlediğinizde Sivrice Koyu’na ulaşabiliyorsunuz. Aynı zamanda Sivrice Koyu’na ulaşım için toplu taşıma araçlarını da kullanabiliyorsunuz.

Sivrice Koyu’na türlü ulaşım alternatifleriyle vardıktan sonra sizi muhteşem bir doğa karşılıyor. Üstelik doğanın el değmemiş dokusuyla birleşen muhteşem atmosfer hem fiziksel hem de ruhsal olarak iyileşmenize yardımcı oluyor. Sivrice Koyu’nda ücretsiz çadır ve karavan kampı yapabileceğiniz bölgede herhangi bir tesis bulunmuyor. Ancak türlü ihtiyaçlarınızı karşılama noktasında çevre işletmelere başvurabiliyorsunuz. Bu noktalardan belirli bir ücret karşılığında wc, duş ve soyunma kabini gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Koyda ücretsiz şekilde konaklarken yeme ve içme gibi ihtiyaçlarınız için de çevre işletmelerden faydalanabilirsiniz. Bunun yanı sıra yemeğinizi kendi imkânlarınızla yapmak isterseniz de hazırlıklı gelmenizi tavsiye ederiz. Kafa dinlemek için aradığınız her türlü olanağı sunan Sivrice Koyu’nda yıl boyunca ihtiyaç duyduğunuz sessiz ve sakin vakitleri bulabilirsiniz.

Assos Sivrice Koyu’nun denizi biraz taşlık. Ayrıca kıyı bölgelerde zaman zaman deniz kestanesi de görülebiliyor. Bu nedenle mutlaka gelirken deniz ayakkabısı getirmenizi tavsiye ediyoruz. Bunlara rağmen Sivrice Koyu’nda gireceğiniz denizin berraklığı ve serin yapısıyla bir vazgeçilmez olacağını söyleyebiliriz. Böylece adeta bir akvaryumu andıran Sivrice Koyu’nda dalış, yüzme ve kayalık bölgelerde olta balıkçılığının keyfini çıkartabilirsiniz. Şehri ve doğal güzellikleri keşfetmek için de trekking, bisiklet sürüşü ya da gezi yapmanızı öneririz. Sivrice Koyu’na doğru yola çıkmadan önce bölgenin ücretsiz bir kamp alanı olduğunu bilerek ihtiyaçlarınız konusunda hazırlıklı gelmelisiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

17°/14° C

Clouds

Çar (28.Şub)

18°/16° C

Clouds

Per (29.Şub)

17°/13° C

Rain

Cum (01.Mar)

12°/11° C

Rain

Cmt (02.Mar)

14°/12° C

Rain

Paz (03.Mar)

15°/14° C

Rain

Pzt (04.Mar)

15°/12° C

Rain

Sal (05.Mar)

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Kalıcı kamp

Aile kamp alanı

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Plaj

Karavan park alanı

Elektrik bağlantıları

Yakacak odun

Market

Soyunma Dolapları

Ortak oturma alanı

Restoran

Masalar ve banklar

Su bağlantısı

Wifi

Ağaçlık alan

Tuvalet

Duş