Assos Sahil Kamp Alanı

Assos Sahil Kamp Alanı
4,00

--

--

Behram/Ayvacık/Çanakkale


Hakkında

Çanakkale’nin Assos ilçesinde ücretsiz bir kamp için sahil bölgeleri tercih edebilirsiniz. Yaz tatilinde “Assos” deyince birçok tatilcinin zihninde ücretli kamp tesisleri canlanıyor. Ancak Assos’un sahil bölgesi ve ormanlık alanlarında ücretsiz çadır kampı kurabileceğiniz birçok rota da mevcut. Assos’un ormanlık ya da sahil bölgesinde kamp kurabilmek için hem özel araç hem de toplu taşımaları kullanabiliyorsunuz. Özel aracınızla bölgeye gelebilmek için Behramkale Köyü Yolu’nu kullanmanız gerekiyor. Bölgeye toplu taşımayla ulaşmak için de Assos çevresinde düzenli olarak hizmet veren minibüsleri tercih edebilirsiniz.  Üstelik Assos sahil yolu ve ormanlık alana vardıktan sonra aracınızı park edebileceğiniz çeşitli rotalar bulabilirsiniz. Bölgedeki yoğunluk nedeniyle aracınızı park edemezseniz özel tesislerin araç otoparkını belirli bir ücret karşılığında kullanabilirsiniz.

Ücretsiz Assos Sahil Kamp Alanı çevresinde birçok tesis ve kamp işletmesi mevcut. Kamp tatili boyunca ihtiyaçlarınızı belirli bir ücret karşılığında özel tesislerden karşılayabilirsiniz. Assos’un deniz manzarasına bakan muhteşem sahil şeridi ve çevresinde ormanlık alanlar da mevcut. Bu bölgelerde tertemiz oksijenin tadını çıkarırken çadır kampı kurabilirsiniz. Üstelik Assos’un çevresinde ücretsiz çadır kampı kurabileceğiniz en elverişli bölgeler Antik Kent çevresinde bulunuyor. Dolayısıyla Assos tarihinin tozlu sayfalarını aralarken şehrin kültürel dokusu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Merkezi konumuyla birçok tatilci tarafından tercih edilen Assos Sahil Kamp Alanı, acemi kampçıların da favorisi hâline geliyor. Kamp merkezleri için bir durak olan Assos’ta ilk kamp deneyiminiz için çeşitli malzemeleri edinebileceğiniz market ve işletmeler de mevcut.

Assos Sahil Kamp Alanı’nda ücretsiz kamp yaparken sahil şeridi boyunca birçok kamp işletmesine ulaşabilirsiniz. Bu tesislerde çeşitli aktiviteleri de deneyimleme imkânınız bulunuyor. Üstelik Assos sahilinde yüzme, dalış, olta balıkçılığı ya da su sporlarını deneme imkânı bulabilirsiniz. Assos Sahil Kamp Alanı tatilinde sessiz ve sakinliğin yanı sıra gezip tozmayı sevenlere de hitap ediyor. Sahil şeridi ya da orman bölgesinde ücretsiz bir çadır kampı kurarken şehirde birçok noktayı keşfedebilirsiniz. Assos’ta şahit olacağınız birçok doğal güzellik ve eşi benzeri görülmemiş manzara için yanınızda fotoğraf makinesi götürmenizi tavsiye ederiz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Kalıcı kamp

Aile kamp alanı

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Plaj

Karavan park alanı

Elektrik bağlantıları

Yakacak odun

Market

Sıcak su

Soyunma Dolapları

Ortak oturma alanı

Restoran

Masalar ve banklar

Su bağlantısı

Wifi

Ağaçlık alan

Otopark

Tuvalet

Duş