Aşıklar Şelalesi (Nebiler) Kamp Alanı

Aşıklar Şelalesi (Nebiler) Kamp Alanı
4,40

--

0535 945 97 81

Nebiler, Nebiler Şelale Sk No:18, Dikili/İzmir

Özel işletme


Hakkında

Huzurlu bir şelale sesi eşliğinde kamp yapmak için Nebiler Kamp Alanı’na gidebilirsiniz. Dikili’nin Nebiler Köyü mevkiinde bulunan Aşıklar Şelalesi Kamp Alanı, İzmir şehir merkezine yaklaşık 128 km’lik bir uzaklıkta bulunuyor. Tatilcilerin uğrak noktası hâline gelen Aşıklar Şelalesi yemyeşil geniş bir ormanlık alan üzerine kurulmuş. Dolayısıyla şelaleye geldiğinizde doğanın birbirinden güzel mucizelerine tanık olma fırsatı bulabiliyorsunuz. Aşıklar Şelalesi özellikle günübirlik piknikçiler ve kampçılar tarafından tercih ediliyor. Çadırınızı kuracaksanız size tavsiyemiz piknikçilerden uzak bir rotayı seçmeniz yönünde olur. Bu sayede sessiz ve sakin bir çadır kampı yapabilirsiniz. Nebiler Köyü’nde bulunan Aşıklar Şelalesi merkezi bir konumda bulunuyor. Bu sayede giderken toplu taşıma ya da özel aracınızı kullanabiliyorsunuz. Aşıklar Şelalesi’ne Dikili ilçe merkezi üzerinden gelmek için öncelikle Şehit Sami Akbulut konumuna doğru kuzeydoğu yönünde ilerlemelisiniz. Daha sonra döner kavşak üzerinden Atatürk Caddesi’ne çıkarak İzmir-Çanakkale Yolu yönünde sağa doğru dönün. Daha sonra Nebiler Köyü’ne doğru gittikten sonra kısa bir süre içerisinde Aşıklar Şelalesi’ni göreceksiniz. Bölgeye toplu taşımayla gelmek için de Dikili’den Nebiler istikametine giden araçları tercih edebilirsiniz. Şelale girişinde özel aracınızı bırakabileceğiniz bir bölge de bulunuyor.

Aşıklar Şelalesi’nden içeri girerken öncelikle giriş amacınıza göre bir ücret talep ediliyor. Temmuz 2022 tarihi itibariyle piknikçiler için giriş ücreti 20 TL, çadır kurma ücreti ise 50 TL olarak güncellenmiş. Bölgede çadır kuracaksanız sizden herhangi bir giriş ücreti talebi bulunmuyor. Aşıklar Şelalesi’ne giriş yaptıktan sonra Şelalenin üst kısmına çıkmak için uzun basamaklar kat ediyorsunuz. Ancak gideceğiniz uzun yolun göreceğiniz manzaraya mutlaka değeceğini söyleyebiliriz. Aşıklar Şelalesi’ne geldikten sonra keşfedebileceğiniz Ece Çağlayanı, Sümeyra Şelalesi ve Ağlayan Mağara gibi rotalar da bulunuyor. Keşfinize bu rotaları ziyaret ederek devam ederken birçok kıymetli anı biriktirebilirsiniz. Aşıklar Şelalesi’nin altında keşfedebileceğiniz bir mağara da bulunuyor. Bu mağaraya dikkatli bir şekilde girerek tarihi birçok kalıntıyı gözlemleme fırsatı bulabiliyorsunuz. Aşıklar Şelalesi’ni dilediğiniz gibi keşfettikten sonra çok yakın Nebiler bölgesinde suyun eteğinde çadırınızı kurabileceğiniz elverişli alanlar bulabiliyorsunuz. Ayrıca çadır kurduğunuz bölgenin yakınında şelaleye çıkmadan önce girebileceğiniz bir gölet de bulunuyor. Burada buz gibi berrak bir suyun keyfini çıkartabiliyorsunuz. Üstelik Aşıklar Şelalesi’nde kamp yaparken lavabo, masa ve sandalye, wc, restoran ve ateş yakma alanı gibi hizmetler bulabilirsiniz. Ancak bölgede herhangi bir elektrik kaynağı bulunmadığını bilmelisiniz. Aşıklar Şelalesi’nde telefon sinyalleri de size ulaşıma dair herhangi bir problem çıkartmayacaktır.

Aşıklar Şelalesi Kamp Alanı’nda günün yemek öğünlerini kıymetli kılacak besinler için ateş de yakabilirsiniz. Ancak ormanlık alanda ateş yakarken dikkatli olmanızda fayda var. Bu sayede sakin bir çadır kampı yaparken piknik ve mangalın da keyfini çıkartabilirsiniz. Denize 10 km’lik mesafesi bulunan bölgede deneyimleyebileceğiniz birçok aktivite de mevcut. Öncelikte tarihi bir dokuyu keşfedeceğiniz gezi ve bisiklet sürüşü yapabilirsiniz. Ayrıca ormanın derinliklerinde trekking yaparak doğal oksijeni keşfetmenizi de öneririz. Aşıklar Şelalesi’ne geldiğinizde biriktirdiğiniz birçok anıyı ölümsüz kılmak için fotoğraf makinesi taşımanızı tavsiye ederiz. Ancak bölgede elektrik kaynağı olmadığını bilerek hazırlıklı gelmelisiniz. 


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Nehir)
Doğada Yürüyüş
Yoga
Voleybol

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Dağlarda

Kalıcı kamp

Ozel İşletme

Aile kamp alanı

Nehir kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Yakacak odun

Ortak oturma alanı

Restoran

Masalar ve banklar

Su bağlantısı

Ağaçlık alan

Otopark

Tuvalet