Ardahan Kent Ormanı Kamp Alanı

Ardahan Kent Ormanı Kamp Alanı
4,30

--

--

Ovapınar/Ardahan Merkez/Ardahan


Hakkında

Yılın her mevsimi hem piknik hem de kamp için tercih edilen popüler rotalardan biri de Ardahan Kent Ormanı. Ücretsiz çadır ve karavan kampı yapabileceğiniz Ardahan Kent Ormanı, şehir merkezine yaklaşık 10 km’lik sürüş mesafesinde bulunuyor. Dolayısıyla bölge halkı tarafından mesire alanı olarak da ziyaret edilen Ardahan Kent Ormanı’na toplu taşıma ve özel araçlarla ulaşmak mümkün. Günübirlik piknik ve kamp için ideal özelliklere sahip Ardahan Kent Ormanı Kamp Alanı’nda yüzünüzü çevirdiğiniz her rota, yemyeşil ağaçlarla donatılmış bir siluete sahip. Dolayısıyla büyük ağaçların ortasında tertemiz oksijenle yenilenirken hayalini kurduğunuz çadır ve karavan kampını yapabilirsiniz.

Ardahan’ın yerel halkı ve kampçıların uğrak rotası Kent Ormanı’nda özel bir işletme bulunmuyor. Bu nedenle kamp ve piknik süresince ihtiyaçlarınızı 10 km’lik uzaklıkta yer alan şehir merkezinden karşılayabilirsiniz. Bölgenin önemli mesire alanlarından biri olan Ardahan Kent Ormanı Kamp Alanı’nda yaz ve kış olmak üzere her mevsimde keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Birçok doğa sporuna da elverişli bir atmosfer sunan Ardahan Kent Ormanı Kamp Alanı’nda yaz sezonu boyunca baharın özel çiçeklerine ait renk cümbüşünü izleyebilirsiniz. Aynı şekilde kış mevsimi gelip yavaş yavaş kar taneleri düşmeye başladığında büyüleyici bir kış atmosferine şahit olabilirsiniz. Ardahan Kent Ormanı Kamp Alanı’nda manzara seyir noktası, mangal alanı ve yürüyüş parkuru gibi olanaklara da kolayca erişebilirsiniz.

Ardahan merkezine oldukça yakın bir mevkide yer alan Kent Ormanı’nda trekking ya da gezi gibi aktivitelere ağırlık verebilirsiniz. Ardahan Kent Ormanı içerisinde yer alan yürüyüş parkurlarını takip ederek doğal güzellikleri sırasıyla keşfedebileceğiniz bir trekking yapabilirsiniz. Aynı zamanda Ardahan’ın şehir merkezinde tarihi güzellik ve mimariyi gözlemleyebileceğiniz bir şehir gezisi de planlayabilirsiniz. Ardahan Kent Ormanı’na kış mevsiminde gidecekseniz sert soğukları hesaba katarak ekipman konusunda hazırlıklı olmalısınız.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Yakacak odun

Ağaçlık alan