Ardahan Balık Gölü Kamp Alanı

Ardahan Balık Gölü Kamp Alanı
4,00

--

--

Posof/Ardahan


Hakkında

Mütevazi ve şirin bir rotada kamp yapmak için Balık Gölü’nü tercih edebilirsiniz. Ardahan’ın Posof ilçe sınırlarında bulunan Balık Gölü’nün şehir merkezine yaklaşık 85 km’lik bir mesafesi mevcut. Doğaseverlerin beklentilerini tümüyle karşılayan Balık Gölü’ne kolay ulaşım rotası sayesinde özel araçlarla gidiliyor. Bu sayede kampınızı çadırın yanı sıra karavanla da yapabilirsiniz. Ardahan-Ağrı güzergahında bulunan Balık Gölü, sakin bir noktada inzivaya çekilmek isteyen kampçıların yılın her sezonu tercih ettiği bir rota hâline gelmiş. Üstelik Balık Gölü’nde kamp ve piknik yaparken doğanın derinliklerini keşfedeceğiniz birçok aktiviteyi deneyimlemek de mümkün.

Ardahan’ın saklı cenneti Balık Gölü Kamp Alanı’nda şehir hayatında karşılaşamayacağınız tertemiz bir atmosferi bulabilirsiniz. Üstelik katkısız ve yenileyici atmosfer eşliğinde kampçılığın çok özel olacağını söyleyebiliriz. Yemyeşil doğası ve şirin atmosferiyle yerli ve yabancı ziyaretçilerin akınına uğrayan Balık Gölü Kamp Alanı, balıkçılık faaliyetlerine de imkân sunuyor. Gölün elverişli yapısı sayesinde kamp süresi boyunca olta balıkçılığı da yapabilirsiniz. Üstelik kış sezonu geldiğinde buz tutmuş gölün içerisinden adeta buz kesilmiş suda birçok lezzetli balığa da ulaşabilirsiniz. Balık Gölü Kamp Alanı’na gittiğiniz her mevsim farklı bir güzelliği keşfetme fırsatı yakalayabilirsiniz. Gölün çevresinde bahar sezonu boyunca rengarenk çiçekler görsel bir şölen sunarken kış mevsiminde bembeyaz bir kar örtüsüne şahit olabilirsiniz.

Macera dolu gezgin ve kampçılara doğayı keşfetme fırsatı sunan Balık Gölü Kamp Alanı çevresinde trekking, gezi ve olta balıkçılığı gibi faaliyetler yapabilirsiniz. Üstelik trekking süresinde doğanın derinliklerinde görmüş olduğunuz nadir güzellikleri fotoğraflayabilirsiniz. Balık Gölü’nde kamp yaparken çevre noktalarda ihtiyaçları karşılayabileceğiniz bir özel işletme bulunmuyor. Bu nedenle kamp alanına gelirken yemek, ekipman ve temel ihtiyaç konusunda hazırlıklı olmanızı tavsiye ederiz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Balık Tutma
Kültür
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Göl kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Yakacak odun

Ağaçlık alan