Apollon Plajı Kamp Alanı

Apollon Plajı Kamp Alanı
4,40

--

--

Gülpınar/Ayvacık/Çanakkale


Hakkında

Keşfedilmemiş bir bölgede doğanın keyfini çıkarmak için Apollon Plajı’nı tercih edebilirsiniz. Ayvacık Gülpınar bölgesinde yer alan Apollon Plajı’nda ücretsiz bir şekilde çadır kampı yapmak mümkün. Apollon Plajı genellikle çevrede yazlığı bulunan kişiler tarafından tercih ediliyor. Ancak akşam vakti ve gece olduğunda bölgenin sessizliğiyle asıl kamp keyfini çıkarabilirsiniz. Yeşillikler içinde bakirliğini korumayı başaran Apollon Plajı’na özel aracınızla gitmek için Ayvacık Gülpınar Yolu istikametini kullanabilirsiniz. Özel araçla Apollon Plajı’na giderken öncelikle Behram Yolu yönünden Assos Antik Liman Yolu konumuna doğru Batı yönünde ilerleyerek Ayvacık Gülpınar Yolu yönüne bağlanmak için sola dönmelisiniz. Daha sonra Ezine Gülpınar Yolu konumunda sola dönerek Babakale Yolu yönünde devam etmelisiniz. Son olarak bir kez sağa ve sola döndüğünüzde Apollon Plajı’nı yolun sol tarafında görebilirsiniz. Geldiğiniz yol biraz toprak olabilir. Bu nedenle zemini alçak araçları kullanırken dikkatli gelmenizi öneririz. Bölgeye özel araçla vardığınızda ise park yapabileceğiniz elverişli rotalar bulabilirsiniz.

El değmemiş güzelliğe sahip Apollon Plajı Kamp Alanı herhangi bir tesise ait değil. Dolayısıyla bölgede ücretsiz çadır kampı kurabilmeniz mümkün. Ancak bu durum, yolda hazırlıklı gelmenizi gerektiriyor. Apollon Plajı’na doğru gelirken yanınızda dayanıklı besinler getirmenizi tavsiye ederiz. Bölgenin birçok tesis rotasından uzakta olması kafa dinlemeniz için ideal bir kamp ortamı sunacak. Dolayısıyla bölgede imkân azlığının size bir avantaj oluşturacağını söyleyebiliriz. Apollon Plajı’nda çadır kampı kurarken ihtiyaçlarınızı ücretli tesislerden karşılamak isterseniz de yakında bulunan Camping işletmelerinden belirli bir ücret karşılığında faydalanabilirsiniz. Apollon Plajı bir kumsaldan ziyade taşlık bir yapıya sahip. Bu nedenle gelirken yanınızda deniz ayakkabısı getirmenizi tavsiye ederiz. 

Ayvacık ilçesinde el değmemiş bir doğayla buluşmanızı sağlayan Apollon Plajı doğanın her türlü rengine şahit olabileceğiniz mükemmel bir konumda yer alıyor. Dolayısıyla bölgede ücretsiz bir şekilde çadır kampı kurarken yüzme, dalış ya da olta balıkçılığı yapabilirsiniz. Ayrıca bölgenin etrafı da olabildiğince sessiz bir yürüyüş patikalarına sahip. Böylece kamp süresi boyunca trekking, gezi ya da bisiklet sürüşüne de vakit ayırabilirsiniz. Apollon Plajı’na doğru çadır kampı için yola çıkmadan önce jandarmaya haber vermenizi tavsiye ederiz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Cep telefonu cekiyor

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Market

Soyunma Dolapları

Restoran

Ağaçlık alan

Otopark

Tuvalet

Duş