Anadolufeneri Plajı Kamp Alanı

Anadolufeneri Plajı Kamp Alanı
4,20

--

--

Anadolufeneri, Beykoz Cd., Beykoz/İstanbul


Hakkında

İstanbul’da şehir hayatından kaçıp ücretsiz kamp yapabileceğiniz rotalardan biri de Anadolufeneri Plajı. İstanbul’un Beykoz ilçesi ve Anadolufeneri bölgesinde bulunan ücretsiz plajda piknik ve kampçılık gibi deneyimler kazanabilirsiniz. Denizin dinlendirici dalgalarıyla keyifli bir gündüz ve gece vakti geçirebileceğiniz Anadolufeneri Plajı Kamp Alanı’na ulaşım bir noktaya kadar özel araç ve toplu taşımayla sağlanıyor. Anadolufeneri’ne gelmek için 15D numaralı otobüse binebilirsiniz. Ayrıca özel araçla da Beykoz ve Poyrazköy istikametini kullanarak kara yoluyla kolayca kamp alanına ulaşabilirsiniz. Anadolufeneri ve plaj arasında yaklaşık 600 metrelik ve sürüşle 3 dakikayı bulan bir mesafe bulunuyor. Dolayısıyla aracınızı en yakın noktaya park ederek kalan yolu yürüyebilirsiniz. 

Ücretsiz çadır kampı yapabileceğiniz Anadolufeneri Plajı’nda denizin keyfini çıkarırken doğanın bakir kalmış yüzünü keşfedebilirsiniz. Anadolufeneri Plajı Kamp Alanı’na kıyısı uzanan masmavi bir denizde yüzerken yanınızda mutlaka deniz ayakkabısı götürmelisiniz. Ayrıca deniz her ne kadar sakin olsa da rüzgâr çıktığı vakitlerde dikkatli olmalısınız. Şehrin içinde doğayı keşfedeceğiniz Anadolufeneri Plajı Kamp Alanı’nda özel bir tesis tarafından işletilmiyor. Bu nedenle yemek noktasında hazırlıklı gelebilirsiniz. Özel tesislerde yemek isterseniz de çevrede bulunan restoran ve büfeleri tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda tuvalet ihtiyacınızı da karşılayabileceğiniz bir nokta mevcut değil. Bölgede kullanabileceğiniz yalnızca bir çeşme bulunuyor. Dolayısıyla bölgeye hazırlıklı geldiğinizde dinlendirici ve sakin bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz.

Beykoz’un gözdesi Anadolufeneri Plajı Kamp Alanı’nda yılın her sezonu büyüleyici bir manzara mevcut. Özellikle kış mevsiminde bölgeyi ziyaret ederseniz bembeyaz karlarla kaplı kartpostallık bir doğa görüntüsüne şahit olabilirsiniz. Anadolufeneri Plajı Kamp Alanı’nda çadır kampı yaparken fiziksel olarak iyi hissedebileceğiniz yürüyüş, koşu ve meditasyon da yapabilirsiniz. Ücretsiz kamp alanına doğru yola çıkmadan önce plajın bir işletmeye ait olmadığını bilerek hazırlıklı davranmalısınız.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Dalış
Kültür
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Suya erişim

Yakacak odun

Su bağlantısı

Ağaçlık alan