Amerikan Koyu Kamp Alanı

Amerikan Koyu Kamp Alanı
4,00

--

--

Adrasan, Kumluca/Antalya


Hakkında

Kampçıların Adrasan bölgesinde uğrak noktalarından biri de Amerikan Koyu. Geçmişte Kelleci Koyu olarak da anılmış olan Amerikan Koyu, berrak bir deniz ve yumuşacık kumsalıyla tekrar tekrar görmek isteyeceğiniz nadir koylardan biri. Adrasan Amerikan Koyu, şimdiki adını Amerikan arkeologların Gelidonya batığını araştırdıkları sırada almış. O günden itibaren Kelleci Koyu artık Amerikan Koyu olarak anılmaya başlamış. Tatil teknelerinin de uğrak noktası Amerikan Koyu’na ulaşım yalnızca deniz yolu ile sağlanıyor. Dolayısıyla Adrasan sahil bölgesinden tercih edeceğiniz bir tekne turu ile bölgeye ulaşabilirsiniz.

Amerikan Koyu’nda genel olarak aktif bir yaşam bulunmuyor. Bu nedenle gününüzü burada geçirecekseniz yeme-içme ya da tuvalet-duş gibi ihtiyaçlar noktasında hazırlıklı gelmeniz gerekiyor. Tertemiz atmosferi ve akvaryum gibi deniziyle sizi büyülemeye aday Amerikan Koyu Kamp Alanı’nda meşhur sualtı yaşamı bulunuyor. Bölgenin aktif sualtı hayatını gözlemlemek ve tecrübe edinmek için dalış etkinliklerine katılabilirsiniz. Amerikan Koyu Kamp Alanı’nda çadır kurduğunuz bölgenin mutlaka gölgelik ve düzlük olması gerekiyor. Bu noktada sizin için en uygun bölgeyi belirleyerek ücretsiz bir çadır kampı kurabilirsiniz. Ancak bölgenin özellikle tekne turları çekildiğinde çok sessiz ve tenha olacağını hesaba katmalısınız. Bunun için gelmeden önce jandarmaya haber verebilirsiniz. Aynı zamanda Amerikan Koyu Kamp Alanı’na gelirken yanınızda bir ışık kaynağı bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Doğanın unutulmaz bir yüzüne tanıklık edeceğiniz Amerikan Koyu Kamp Alanı’nda yüzme ve olta balıkçılığı için de oldukça elverişli bir ortam bulunuyor. Ayrıca bölgenin yumuşacık sahillerinde havlunuzu sererek güneşin keyfini de çıkarabilirsiniz. Amerikan Koyu Kamp Alanı’nda yer alan büyük dağlar küçük taş düşmesine neden olabilir. Bu nedenle çadırda konaklarken taş düşme tehlikesine karşı dikkatli olmalısınız. Ayrıca bölgenin ıssızlığına karşı da şahsi önlemler almanızı öneririz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

19°/16° C

Clouds

Pzt (22.Nis)

22°/19° C

Clouds

Sal (23.Nis)

26°/21° C

Clouds

Çar (24.Nis)

21°/17° C

Clouds

Per (25.Nis)

21°/17° C

Clear

Cum (26.Nis)

22°/17° C

Clear

Cmt (27.Nis)

25°/19° C

Clouds

Paz (28.Nis)

Aktiviteler

Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Toplu taşıma ile gidilebilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Ağaçlık alan