Ali Kayası Kamp Alanı

Ali Kayası Kamp Alanı
4,60

--

--

Bulutoğlu, Onikişubat/Kahramanmaraş


Hakkında

Rivayetlerle dolu tarihi bir güzellik eşliğinde kamp yapacağınız büyüleyici bir rota da Ali Kayası. Kahramanmaraş-Elbistan yolu üzerinde 12 Şubat ilçesi sınırında konumlanan Ali Kayası’nda rivayetlere göre Hz. Ali’nin ayak izleri bulunuyor. Tarihi özelliğiyle birleşen muhteşem doğasıyla Ali Kayası Kamp Alanı’nda büyüleyici bir kamp deneyimine çıkabilirsiniz. Üstelik Ali Kayası’nın sahip olduğu imkânlar sayesinde yılın her sezonu yerli halk için de uğrak bir nokta olduğunu söylemek mümkün. Mavinin en güzel tonları ve yeşilin huzurlu dokusunu birleştiren Ali Kayası Kamp Alanı’nın şehir merkezine yaklaşık 35 km’lik bir mesafesi mevcut. Özel araçla ulaşımın sağlandığı kamp alanına geliş her ne kadar basit olsa da kayaya ulaşmak için zorlu bir yol kat etmek gerekiyor. Bunun için kaya çevresine özel araçla geldikten sonra kalan yolu yaya şekilde tırmanarak devam edebilirsiniz.

Kahramanmaraş’ın gözde rotası Ali Kayası Kamp Alanı’nda çadır kurabileceğiniz birçok elverişli alan mevcut. Bölgeye karavanla gelmek isterseniz de dağın eteklerinde daha düzlük bölgeleri kamp için tercih edebilirsiniz. Ali Kayası’nın dik yapısı ve büyüleyici zirve güzelliği özellikle dağcılık sporuna gönül verenler için popüler bir rota hâline gelmesini sağlıyor. Dağcılık kulüplerinin sık sık ziyaret ettiği Ali Kayası’na tırmandığınızda Menzelet Baraj Gölü’yle birlikte muhteşem bir güzelliğe tanıklık edebilirsiniz. Şahit olduğunuz büyüleyici manzaraları ölümsüz kılmak için de fotoğrafçılık yapabileceksiniz. Ali Kayası Kamp Alanı’nın şehir merkezine uzaklığı ve zorlu ulaşım yolları şehre gitmeniz için problem olabilir. Bu nedenle kamp süresi boyunca ihtiyaç duyacağınız ekipman, yemek ve su gibi malzemeleri yanınızda getirebilirsiniz.

Ücretsiz çadır ve karavan kampı yapabileceğiniz Ali Kayası Kamp Alanı’nda tırmanış, dağcılık ve fotoğrafçılık gibi aktiviteler sıklıkla yapılıyor. Özellikle kış sezonu geldiğinde dağların tepesine çöken bembeyaz karlar eşliğinde birçok sporu deneyimleme şansına sahipsiniz. Ali Kayası’nın yanı sıra çevrede bulunan çeşitli güzellikleri gözlemlemek için de doğa yürüyüşü yapabileceksiniz. Ali Kayası Kamp Alanı’na gelmeden önce kamp ekipmanlarını temin ederek hazırlıklı olmanızı tavsiye ederiz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

21°/15° C

Rain

Cmt (13.Nis)

16°/13° C

Rain

Paz (14.Nis)

20°/16° C

Clear

Pzt (15.Nis)

23°/18° C

Clear

Sal (16.Nis)

23°/19° C

Clouds

Çar (17.Nis)

24°/16° C

Rain

Per (18.Nis)

19°/14° C

Rain

Cum (19.Nis)

Aktiviteler

Kültür
Tırmanış
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Ağaçlık alan