Alanya Köyiçi Kamp Alanı

Alanya Köyiçi Kamp Alanı
4,00

--

--

Kargıcak, Alanya/Antalya


Hakkında

Gözlerden uzak ve sessiz bir kamp tatili için Köyiçi’ni tercih edebilirsiniz. Alanya’nın Kargıcak bölgesinde yer alan kamp alanı, Mersin yolu üzerinde konumlanıyor. Ücretsiz çadır kampı yapabileceğiniz bu bölgenin merkezi konumu özellikle ulaşımı da makul kılıyor. Köyiçi’ne özel araçla gelmek için Alanya-Mersin yolu istikametinde ilerlemeniz gerekiyor. Ardından Kargıcak bölgesine doğru geldiğinizde Köyiçi kamp alanına kısa sürede ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Bölgeye toplu taşımayla gelmek için de Kargıcak istikametine doğru giden halk otobüslerini tercih edebilirsiniz. Bölgeye vardığınızda sizi sessizliğiyle büyüleyecek bir doğa karşılıyor. Benzersiz bir doğa karşısında çadırınızı düzlük üzerine kurup sessizliğin keyfini çıkartabiliyorsunuz.

Doğa ile baş başa kalabileceğiniz Köyiçi Kamp Alanı herhangi bir özel kamp işletmesine ait değil. Bu nedenle birçok ihtiyacınızı karşılamak için kamp tecrübelerine başvurmanız gerekiyor. Köyiçi Kamp Alanı’nda çadırınızı kurduktan sonra türlü ihtiyaçlarınızı karşılamak için çevrede yer alan market ve işletmelerden faydalanabilirsiniz. Ancak duş ya da soyunma kabini gibi ihtiyaçlarınız karşılayacağınız bölgeler bulunmuyor. Bunun için sahil tarafına doğru gidip ücretli beach hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Köyiçi Kamp Alanı son yıllarda özellikle doğayla baş başa kalmak isteyen sakinlik yanlısı kampçılar tarafından tercih ediliyor. Üstelik gündüz vakitlerini sahil tarafında geçirirken akşam saatlerinde çadırınız başında sessizce kitabınızı okuyabiliyorsunuz.

Kargıcak’ta yer alan Köyiçi Kamp Alanı çevresinde ruhunuzu dinlendirirken çeşitli aktivitelere de vakit ayırabilirsiniz. Gün içerisinde sahile gidip yüzme ve dalış yapabilirsiniz. Aynı zamanda olta balıkçılığı yapılan bölgelere gidip çeşitli hobilerinize de vakit ayırabilirsiniz. Doğanın muhteşem oksijeniyle yenilenmek isterseniz de trekking ya da bisiklet sürüşü yapabilirsiniz. Köyiçi Kamp Alanı’nın sakinliği ve el değmemiş doğasıyla hayalini kurduğunuz çadır kampına adım atacağınızı söyleyebiliriz. Ücretsiz kamp alanına doğru yola çıkmadan önce bölgenin bir işletmeye ait olmadığını bilerek hazırlıklı gelmelisiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

19°/18° C

Clouds

Pzt (22.Nis)

22°/22° C

Clouds

Sal (23.Nis)

25°/25° C

Clouds

Çar (24.Nis)

25°/19° C

Clouds

Per (25.Nis)

21°/19° C

Clear

Cum (26.Nis)

22°/21° C

Clear

Cmt (27.Nis)

27°/23° C

Clouds

Paz (28.Nis)

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Plaj

Elektrik bağlantıları

Yakacak odun

Market

Sıcak su

Soyunma Dolapları

Ortak oturma alanı

Restoran

Masalar ve banklar

Su bağlantısı

Wifi

Ağaçlık alan

Tuvalet

Duş