Alanya Hacımehmetli Kamp Alanı

Alanya Hacımehmetli Kamp Alanı
4,00

--

--

Alanya/Antalya


Hakkında

Ruhunuzu dinlendirecek bir kamp tatili için Alanya Hacımehmetli’yi tercih edebilirsiniz. Alanya’nın batı bölgesinde yer alan Hacımehmetli Kamp Alanı, oldukça şirin bir bölgede bulunuyor. Üstelik kamp alanı çevresinde yüzünüzü çevirdiğiniz her yerde doğanın farklı renkleri mevcut. Bu sayede doğanın birbirinden çeşitli güzelliklerini keşfederken ruhunuzu dinlendirecek bir çadır kampı yapabiliyorsunuz. Hacımehmetli Kamp Alanı’nın hiçbir işletmeye ait olmaması ücretsiz çadır kampını da mümkün kılıyor. Dolayısıyla hayal ettiğiniz sakinliği ücretsiz bir şekilde karşılayabiliyorsunuz. Hacımehmetli Kamp Alanı, Alanya Hacımehmetli Caddesi’ne yakın konumda bulunuyor. Bu sayede doğa severler için harika bir kamp alternatifi sunmayı başarıyor. Özel araçla kamp alanına doğru yola çıkacaksanız Hacımehmetli yönüne doğru ilerlemeniz gerekiyor. Ardından Hacımehmetli Caddesi’ne doğru giderek çeşitli kamp bölgelerine ulaşabilirsiniz. Toplu taşımayla gelmek için de halk otobüslerini tercih ederek Hacımehmetli’ye gelebilirsiniz.

Hacımehmetli Kamp Alanı’nın özel bir işletmeye ait olmaması birçok ihtiyacınız için de profesyonel kamp tecrübelerine başvurma gereksinimi doğuruyor. Özellikle wc, su ya da yeme-içme gibi gereksinimleri kendi imkânlarınızla karşılamanız gerekiyor. Tuvalet ya da duş gibi ihtiyaçlar için portatif kamp ekipmanlarını özel aracınızda bulundurabilirsiniz. Bunun yanı sıra gün içerisinde acıkırsanız da dayanıklı besinleri yanınızda getirebilirsiniz. Hacımehmetli Kamp Alanı yaz sezonu boyunca özellikle sessiz ve sakin yapısı sayesinde şehir halkı tarafından tercih ediliyor. Dolayısıyla ücretsiz kamp alanında yılın yorgunluğunu atabileceğiniz verimli saatler geçirebiliyorsunuz.

Alanya Hacımehmetli Kamp Alanı’nda konaklarken bölgeyi keşfedeceğiniz birçok aktivite de yapabilirsiniz. Gezgin bir kampçıysanız sırt çantanızla birlikte bölgedeki güzellikleri keşfedeceğiniz bir trekking yapmanızı öneririz. Yaz aktivitelerine ağırlık vermek isterseniz de sahil bölgesine doğru gidip yüzmenin keyfini çıkartabilirsiniz. Şehri keşfedeceğiniz kültürel geziler planlamak isterseniz de özellikle Hıdırelles Kilisesi’ni ziyaret etmenizi öneririz. Hacımehmetli Kamp Alanı’na doğru yola çıkmadan önce bölgenin ücretsiz olduğunu bilmelisiniz. Dolayısıyla kamp alanına hazırlıklı bir şekilde gitmenizi öneririz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

20°/18° C

Clear

Cmt (13.Nis)

20°/18° C

Clear

Paz (14.Nis)

20°/18° C

Clear

Pzt (15.Nis)

20°/18° C

Clear

Sal (16.Nis)

21°/20° C

Clouds

Çar (17.Nis)

20°/18° C

Clear

Per (18.Nis)

18°/16° C

Clear

Cum (19.Nis)

17°/16° C

Rain

Cmt (20.Nis)

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Yakacak odun

Ağaçlık alan