Alaçatı Halk Plajı Mesire ve Kamp Alanı

Alaçatı Halk Plajı Mesire ve Kamp Alanı
4,20

--

--

Alaçatı, Çeşme/İzmir


Hakkında

İzmir’in Çeşme ilçesinde kafa dinleyebileceğiniz sakin ve ücretsiz bir kamp alanı arayışındaysanız mutlaka Alaçatı Halk Plajı Mesire ve Kamp Alanını ziyaret etmelisiniz. Ücretsiz olarak hem denize girip hem de çadır kampı yapabileceğiniz kamp bölgesine yalnızca yürüyerek ulaşım sağlanıyor. Dolayısıyla bu durum da bölgeyi olabildiğince gözlerden uzak ve sessiz bir hâle getiriyor. Alaçatı Halk Plajı Mesire ve Kamp Alanına ulaşım için toplu taşıma ne yazık ki kullanılmıyor. Özel araçla gelecekseniz de öncelikle Alaçatı’ya gelerek sahil yolunu takip etmeniz gerekiyor. Alaçatı yolunda Gilikli Halk Plajı’nı geçtikten yaklaşık 200 metre sonra sol taraftan plaja ulaşabilirsiniz. Ancak plaja giden yol kötü olduğu için aracınızı burada bırakarak kalan yolu yürüyerek devam etmeniz gerekiyor. 

Alaçatı Halk Plajı Mesire ve Kamp Alanına geldikten sonra çadırınızı dilediğiniz bölgeye kurarak sessizliğin keyfini çıkartabiliyorsunuz. Huzurlu kamp bölgesinde ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herhangi bir özel işletme bulunmuyor. Aynı şekilde plaj içerisinde şezlong ve şemsiye gibi olanaklar da yok. Dolayısıyla profesyonel kamp tecrübelerinize başvuracağınız sakin bir kamp sizleri bekliyor diyebiliriz. Alaçatı Halk Plajı Mesire ve Kamp Alanının biraz ilerisinde görenleri büyüleyen Delikli Koy bulunuyor. Dilerseniz gün içerisinde koy çevresinde vakit geçirebilir dilerseniz de çeşitli koyları ziyaret ederek anılar biriktirebilirsiniz.

Ücretsiz çadır kampı kurabileceğiniz bölgede denizin sahili kumluk ancak suyun zemini kestanelerle dolu. Bu nedenle gelirken mutlaka deniz ayakkabısı getirmenizi tavsiye ederiz. Yumuşak kumsala uzanan masmavi Ege Denizi’nde özgürce yüzmenin keyfini çıkartabilir ve hatta sualtı güzelliklerini keşfedeceğiniz bir dalış yapabilirsiniz. Sessizliğin tadını çıkartmak isterseniz dalga sesleri eşliğinde kitap okuyup meditasyon da yapabilirsiniz. Oksijenin tadını çıkarmak için de trekking yapmanızı öneririz. Kamp alanına doğru yola çıkmadan önce bölgede özel işletme bulunmadığını, yürüyerek plaja varacağınızı bilmeli ve ona göre hareket etmelisiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Dalış
Gezi
Rahatlama
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yoga

Genel

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Plaj

Yakacak odun

Ağaçlık alan