Akyaka Ücretsiz Kamp Alanı

Akyaka Ücretsiz Kamp Alanı
4,00

--

--

Akyaka / Ula / Muğla


Hakkında

Muğla’nın Ula ilçesi Akyaka’da ücretsiz çadır ve karavan kampı yapabileceğiniz noktalar yer alıyor. Bu rotalardan biri de Akyaka ücretsiz kamp alanı. Doğanın birbirinden farklı birçok rengini keşfederken denize sıfır kamp tatili yapabileceğiniz Akyaka kamp alanına ulaşım da oldukça basit. Akyaka ücretsiz kamp alanına ulaşmak için ilçe merkezi üzerinden yaklaşık 10 dk yürümeniz gerekiyor. Dolayısıyla ilçe merkezinden toplu taşıma ya da özel araca ihtiyaç duymadan gelebilirsiniz. Ula ilçe merkezi üzerinden Akyaka ücretsiz kamp alanına ulaşmak için de Aydın Muğla Yolu’nu kullanarak yaklaşık 25 dakika içerisinde bölgeye gelebilirsiniz. Ayrıca geliş rotası için Aydın-Muğla yolunda çalışan toplu taşıma araçlarını da kullanabilirsiniz. Bölgeye özel araçla geldiğinizde çadırınızın yanına aracı güvenle park edebilirsiniz.

Herhangi bir konaklama ücreti ödemeden kamp tatilinin keyfini çıkarabileceğiniz Akyaka kamp alanı, özel bir işletmeye bağlı değil. Dolayısıyla şahsi ihtiyaçlarınız noktasında hazırlıklı gelmenizi öneririz. Profesyonel kamp tecrübesine sahip değilseniz de yakın noktada bulunan Akyaka Orman Kampı’nda çeşitli ihtiyaçlarınızı ücret karşılığında giderebilirsiniz. İhtiyaçlar noktasında bölgenin sahip oldukları bir dezavantaj gibi görünse de uyandığınız deniz kenarı manzaranın buna değeceğini söyleyebiliriz. Ayrıca oldukça geniş bir yapıya sahip olan ormanlık bölgede kampçılar arasında belirli bir mesafe de bulunuyor. Bu sayede kamp tatilinde aradığınız huzuru Akyaka ücretsiz kamp alanı sınırları içerisinde bulabiliyorsunuz.

Ormanlık geniş bir alan üzerine kurulmuş Akyaka kamp alanında hem fiziksel hem de ruhsal olarak kendinizi tatmin edebileceğiniz birçok aktivite yapabilirsiniz. Bölgenin yemyeşil ağaçlarla zenginleşmiş muhteşem atmosferini bir fırsat bilerek trekking ya da koşu yapabilirsiniz. Ayrıca ormanlık bölgede kendinize uygun sessiz rotalar bularak masmavi bir denizin yamaçlarında yoga ya da meditasyon yapabilirsiniz. Akyaka merkezine oldukça yakın konumda yer alan kamp alanına bisiklet ile gelirseniz küçük çaplı bir şehir turu yapmanızı da tavsiye ederiz. Denize sıfır noktada yer alan Akyaka kamp alanında yüzme ve dalış da yapabilirsiniz. Ancak bölgede denize gireceğiniz noktanın derin olabileceğini bilmelisiniz. Aynı zamanda ücretsiz kamp yaparken problem yaşamamak için öncesinde jandarma ile iletişime geçmenizi öneririz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Kültür
Gezi
Rahatlama
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Ağaçlık alan