Akyaka İzci Kampı

Akyaka İzci Kampı
4,40

--

--

Kuyucak, Menteşe/Muğla


Hakkında

Akyaka sınırlarından geçerken mutlaka uğramanız gereken bölgelerden biri de Akyaka İzci Kampı. Konum olarak Muğla’nın Menteşe bölgesinde yer alan Akyaka İzci Kampı’nda atmosferiyle yenileneceğiniz muhteşem bir doğayla baş başa kalabileceksiniz. Ayrıca kıyılara uzanan berrak bir denizde yaz sıcağından kaçabileceğiniz serinletici bir fırsat bulabilirsiniz. Akyaka İzci Kampı’nın bir bölgesinde ücretsiz çadır kurmak ve karavan kampı yapmak mümkün. Dolayısıyla harita konumunu doğru bir şekilde takip ederek herhangi bir ücret ödemeden kamp tatilinize devam edebilirsiniz. Akyaka İzci Kampı, konum itibariyle Sevgililer Koyu Plajı ve Fundabükü Plajı’nın orta noktasında yer alıyor. Dolayısıyla bölgeye hem özel araç hem de toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Akyaka İzci Kampı’na Menteşe ilçe merkezinden 45 dakika, Akyaka’dan ise özel araç ile yaklaşık 5 dakikada gelebilirsiniz. Ayrıca ulaşım için Akyaka’da hizmet veren otobüs seferlerini de tercih edebilirsiniz.

Deniz ve orman eşliğinde huzurlu kamp anıları biriktirebileceğiniz Akyaka İzci Kampı, şehir merkezine de yakın bir mesafede yer alıyor. Dolayısıyla özel aracınız olduğu sürece kısa süre içerisinde şehir merkezine ulaşarak ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Özel aracınız yoksa kısa bir mesafede bulunan büfe ve marketlerden de faydalanabilirsiniz. Akyaka İzci Kampı’nın ücretsiz bir kamp alanı olması duş, wc ve yeme-içme gibi ihtiyaçlarınız noktasında da hazırlıklı gelmenizi gerektiriyor. Bölgede duş ve wc gibi imkânların kısıtlılığı nedeniyle profesyonel kamp tecrübelerinize başvurabilir ya da yakın işletmelerden belirli bir ücret karşılığında faydalanabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı karşılayabildiğiniz sürece Akyaka İzci Kampı’nda uzun süre unutamayacağınız sakin kamp anılarına imza atabileceğinizi söyleyebiliriz.

Doğanın yemyeşil atmosferiyle donatılmış Akyaka İzci Kampı’nda yüzme ve dalış yapabilirsiniz. Ayrıca bölgenin mercan ve mırmır gibi doğal balık çeşitliliğini bir fırsat bilerek olta balıkçılığını deneyebilirsiniz. Tatilinize doğa ile iç içe anılar kazandırmak isterseniz yemyeşil bir ormanın derinliklerini keşfedeceğiniz trekking yapabilirsiniz. Ayrıca şehri keşfetmek için de bisiklet turunu tavsiye ederiz. Akyaka İzci Kampı’nın denizinde yüzme ve dalış süresince rahatsızlık duyabileceğiniz deniz kestaneleri bulunuyor. Bu nedenle bölgeye gelirken yanınızda mutlaka deniz ayakkabısı bulundurmalısınız. Ücretsiz çadır ve karavan kampı yapabileceğiniz Akyaka İzci Kampı’na doğru yola çıkmadan önce ihtiyaçlarınız konusunda hazırlıklı gelmeniz gerektiğini unutmamalısınız.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

19°/12° C

Clouds

Çar (28.Şub)

21°/13° C

Clear

Per (29.Şub)

20°/14° C

Clouds

Cum (01.Mar)

13°/11° C

Rain

Cmt (02.Mar)

17°/12° C

Clouds

Paz (03.Mar)

18°/12° C

Clear

Pzt (04.Mar)

13°/10° C

Rain

Sal (05.Mar)

16°/11° C

Rain

Çar (06.Mar)

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Market

Ağaçlık alan