Akvaryum Plajı Palamutbükü

Akvaryum Plajı Palamutbükü
4,80

--

--

Yaka, Datça/Muğla


Hakkında

Akvaryumu andıran güzellik ve saf manzarasıyla görenleri adeta hayran bırakan Akvaryum Plajı’nı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Çadır kampı için tercih edilen bölge, Datça’nın Palamütbükü ve Ovabükü plajları arasında yer alıyor. Plajın ulaşılabilir konumu özellikle günübirlik ziyaretçilerin yol üzerinde durarak gelmesini sağlar. Akvaryum Plajı, Datça ilçe merkezine yaklaşık 27 km’lik bir mesafede yer alır. Yol üzerinde bulunan kamp bölgesinin ulaşılabilir konumu sayesinde tatil için rotanızı kolaylıkla çevirebilirsiniz. Akvaryum Plajı’na arzunuza göre özel araç ya da karavan ile gelebilirsiniz. Bölgenin düzlük arazileri sayesinde aracınızı güvenle park edebilir ve kampınızı yapabilirsiniz.

Akvaryum Plajı Palamutbükü’nde kamp yaparken günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herhangi bir özel tesis ya da işletme bulunmuyor. Bu nedenle birçok ihtiyacınızı kendi imkânlarınızla gidermek zorunda kalıyorsunuz. Kamp yaparken yeme-içme gibi ihtiyaçlar için yanınızda dayanıklı besinler getirebilirsiniz. Diğer wc ve duş gibi ihtiyaçlarınız için de portatif kamp ekipmanlarından yardım alabilir ya da profesyonel kamp tecrübelerine başvurabilirsiniz. Akvaryumu andıran plajın üst kısmı ağaçlık bir alandan oluşuyor. Bu sayede kamp alanında gölgelik bölgeler olabildiğince fazla. Bu bölgede dilerseniz piknik yapabilir dilerseniz de çadırınızı güvenle kurabilirsiniz.

Ücretsiz Akvaryum Plajı Palamutbükü’nde huzurlu ve sakin bir kamp konaklaması yaparken birçok aktiviteyi deneyebilirsiniz. Denize birkaç adımda ulaşabileceğiniz bölgede özgürce yüzebilir ve sualtı güzelliklerini keşfedeceğiniz bir dalış yapabilirsiniz. Yemyeşil bir doğanın keyfini çıkarmak isterseniz bölgede trekking yapabilir ya da bisiklet sürüşünü deneyebilirsiniz. Hem ruhen hem de fiziksel olarak dinlenme imkânı bulabileceğiniz kamp bölgesinde herhangi bir tesis bulunmadığını göz önünde bulundurup yola çıkmanızı öneririz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

21°/19° C

Clear

Cmt (13.Nis)

21°/18° C

Clear

Paz (14.Nis)

22°/18° C

Clear

Pzt (15.Nis)

21°/18° C

Clouds

Sal (16.Nis)

20°/19° C

Clouds

Çar (17.Nis)

17°/16° C

Clouds

Per (18.Nis)

17°/15° C

Clear

Cum (19.Nis)

17°/16° C

Clear

Cmt (20.Nis)

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Ağaçlık alan