Akvaryum Koyu Kamp Alanı

Akvaryum Koyu Kamp Alanı
4,40

--

--

Alaybey, Bozcaada/Çanakkale


Hakkında

Adından da anlaşılacağı üzere akvaryumu andıran berrak bir denizde özgürce yüzebileceğiniz kamp tatili için Akvaryum Koyu kamp alanını tercih edebilirsiniz. Bozcaada’nın güneyinde yer alan Akvaryum Koyu, turkuaz renkli denizi ve altın sarısı kumsalıyla özellikle yaz sezonunda tatilcilerin gözdesi hâline geliyor. Üstelik cenneti andıran bir doğa güzelliği ücretsiz konaklama imkânı sunduğunda tatilcilere birbirinden güzel ve unutulmaz anılar bırakıyor. Ulaşımın oldukça rahat sağlandığı bölgeye toplu taşıma, özel araç ya da şahsi karavan ile kolayca gelebilirsiniz. Bölgeye toplu taşıma aracıyla gelmek için Bozcaada merkezinde bulunan minibüsleri kullanabilirsiniz. Yolculuk sonrası koya 200 metre kala inip kalan yolu yürüyerek devam etmeniz gerekiyor. Bölgeye özel araçla gelecekseniz de Tuzburnu Koyu/Deniz Feneri istikametini kullanabilirsiniz. Koya doğru gideceğiniz yol tozlu ve taşlı olabilir. Bu nedenle aracınızın altı alçak ise zorlu bir yolculuk geçireceğinizi göz önünde bulundurmalısınız. 

Akvaryum Koyu kamp alanı çevresinde ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herhangi bir tesis bulunmuyor. Bu nedenle yeme-içme ihtiyaçlarınızı karşılamak için yanınızda dayanıklı besinler getirebilirsiniz. Duş ve wc gibi temel ihtiyaçları karşılamak için de portatif kamp ekipmanlarından yardım alabilir ya da profesyonel kamp tecrübelerinizi kullanabilirsiniz. Özellikle yaz sezonunda tatilciler tarafından rağbet gören kamp alanının kumsal tarafında yer bulmak oldukça zorlaşıyor. Bu nedenle çadırınızı kurmak ya da güneşlenebileceğiniz bir alan bulmak için bölgeye erken saatlerde gelebilirsiniz. Kendinize düzlük bir yer bulamazsanız kayalık bölgelerde kamp kurmak zorunda kalabilirsiniz.

Ücretsiz Akvaryum Koyu denizi berraklığı kadar sıcaklığıyla da tatilcileri büyülemeyi başarıyor. Yaz aylarında koy denizinin sıcaklığı oldukça idealdir. Bu sayede yüzme ve dalışın keyfini çıkartabilirsiniz. Aynı zamanda deniz başlarda sığ bir derinliğe sahip olduğu gibi 3 metreden sonra derinleşmeye başlar. Bu nedenle yüzerken dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Huzurlu bir kamp tatilinin keyfini çıkartacağınız Akvaryum Koyu’nda trekking yapabilir, bisiklet sürebilir, gezi planlayabilir ya da voleybol topunuz ve sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Plaj

Karavan park alanı

Ağaçlık alan