Aktaş Gölü Kamp Alanı

Aktaş Gölü Kamp Alanı
4,60

--

--

Çıldır/Ardahan


Hakkında

İki ülkeyi birleştiren büyüleyici bir rotada kamp yapmak için Aktaş Gölü’ne gidebilirsiniz. Gürcistan sınırına oldukça yakın bir noktada konumlanan Aktaş Gölü’nün Ardahan şehir merkezine yaklaşık 60 km’lik bir mesafesi mevcut. Dolayısıyla özel araçla Ardahan şehir merkezinden bir saatlik sürüş süresi sonunda Aktaş Gölü’ne ulaşabilirsiniz. Kolay bir ulaşım rotası bulunan Aktaş Gölü’ne kendi karavanınızla da gelebiliyorsunuz. Bölgenin elverişli ulaşım rotası ve doğal güzellikleri yılın her sezonu sayısız misafir tarafından ziyaret edilmesine vesile oluyor. Üstelik iki ülkeyi birleştiren bir köprü görevini üstlenen Aktaş Gölü’nde hem Türkiye hem de Gürcistan’a ait izlere rastlayabilirsiniz.

Sonbahar ve kış kampında da büyüleyici bir doğa manzarasına ev sahipliği yapan Aktaş Gölü’nde benzersiz anılar biriktirebilirsiniz. Söz konusu Aktaş Gölü, Ardahan’ın önemli mirası Çılgır Gölü’nden sonra en önemli oluşum unvanına da sahip. Bu sayede yaz ve kış mevsimi boyunca yerli-yabancı birçok turistin uğrak noktası hâline geliyor. Aktaş Gölü Kamp Alanı’nı değerli kılan bir özellik de kuş cenneti olarak bilinmesi. Farklı kuş türlerine ev sahipliği yapan Aktaş Gölü’nde kuş gözlemciliği aktivitesi de oldukça yaygın. Üstelik bölgenin yüksek oksijen düzeyiyle birleşen büyüleyici doğası sayesinde kartpostallık manzaraya ev sahipliği yaptığını söylemek mümkün. Doğanın güzelliklerini bir arada toplayan Aktaş Gölü Kamp Alanı’nda herhangi bir özel işletme mevcut değil. Bu nedenle kamp ihtiyaçları konusunda tedarikli olarak yola çıkmanızı tavsiye ederiz.

Aktaş Gölü Kamp Alanı’nda benzersiz bir manzarayı oluşturan doğal atmosfer sayesinde birçok aktiviteyi deneyimlemek de mümkün. Her mevsim ayrı bir güzelliğe ev sahipliği yapan gölün çevresinde trekking, piknik, gezi ve kampçılık gibi çeşitli etkinlikleri deneyebilirsiniz. Türkiye haritasının doğu rotasında yer alan Aktaş Gölü’nde sonbahar ve kış mevsimini kamp için tercih ediyorsanız yanınızda sert soğuklara dayanıklı ekipmanlar götürmelisiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Göl kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Yakacak odun

Ağaçlık alan