Aksu Gölleri Kamp Alanı

Aksu Gölleri Kamp Alanı
4,00

--

--

Başköy/İkizdere/Erzurum


Hakkında

Gözlerden uzak bir bölgede kamp yapmak için tercih edebileceğiniz rotalar arasında Aksu Gölleri bulunuyor. Rize’nin İkizdere ilçesi ve Başköy bölgesinde yer alan Aksu Gölleri, farklı renklerin harmanıyla oluşmuş muhteşem doğası ve alabildiğine düzlük alanlarıyla kampçılar için elverişli bir rota sunuyor. Özellikle Aksu Gölleri Kamp Alanı’nda kalırken gece saatlerinde gökyüzüne baktığınızda göz alıcı yıldızların birliğine şahit olabilirsiniz. Rize ve Erzurum sınırında yer alan Aksu Gölleri’ne ulaşım özel araçlarla ilçe merkezinden yaklaşık 1 saat içerisinde sağlanıyor. Üstelik muhteşem göle vardıktan sonra hem Karadeniz hem de Erzurum’un oksijeni yüksek atmosferinin tadını çıkarabiliyorsunuz.

Rize’nin sakinlik rotası Aksu Gölleri’nde çadırla konaklayabileceğiniz birçok düzlük nokta mevcut. Ancak özel araçla geldiğinizde bir noktada park edip geri kalan yolu yaya şekilde devam etmeniz gerekiyor. Gölün yamaçlarına vardıktan sonra dilediğiniz bir noktaya çadırınızı güvenle kurabilirsiniz. Aksu Gölleri Kamp Alanı herhangi bir özel işletmeye ait değil. Bu nedenle özellikle yeme-içme ve temel ihtiyaç konusunda kendi imkânlarınızı kullanmanızı tavsiye ederiz. Gün içerisinde yemek ihtiyacını gidermek için de gelirken ilçe merkezi ya da şehirden dayanıklı besinler satın almanızı öneririz. Erzurum ve Karadeniz’in iklimini direkt olarak yaşayabileceğiniz Aksu Gölleri Kamp Alanı’nda özellikle gelece vakitleri oldukça soğuk geçebilir. Bu nedenle sonbahar ve kış mevsiminde kamp için bölgeye geliyorsanız yanınızda tedarikli ekipman ve termal giysiler getirebilirsiniz.

Sıralı birçok gölün yer aldığı bölgede yürüyerek çeşitli gezi noktalarına ulaşabilirsiniz. Aksu Gölleri’nde ulaştığınız birçok noktada farklı gölleri görecek ve birçok doğa fotoğrafı malzemesi edinebileceksiniz. Aksu Gölleri Kamp Alanı’nın düzlük noktaları size bir trekking imkânı sunarken engebeli rotalarda tırmanış da yapabilirsiniz. Doğa sporlarına vakit ayırırken izole bir kamp deneyimini yaşayabilmek için rotanızı mutlaka Aksu Gölleri’ne çevirmelisiniz. Aksu Gölleri’ne gittiğinizde bölgede telefon sinyalinin olmama ihtimaline karşı sevdiklerinize konum bildiriminde bulunabilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Tırmanış
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş
Balık Tutma

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Göl kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Yakacak odun

Ağaçlık alan