Akseki Koyu Kamp Alanı

Akseki Koyu Kamp Alanı
4,80

--

--

Adrasan, Kumluca/Antalya


Hakkında

Akseki Koyu, doğa kampçılığına gönül vermiş tatilciler tarafından her yaz sezonunda tercih ediliyor. Doğaseverlerin vazgeçilmez rotası Akseki Koyu, Antalya’nın Kemer ilçesine 55 km ve Olimpos’a 8 km’lik mesafede bulunuyor. Akseki Koyu’na adım attığınız andan itibaren kendinizi adeta cennete açılan bir kapının eşiğinde hissedebilirsiniz. Gözlerden uzak bir tatilin hayalini kuran kampçıların uğrak rotası Akseki Koyu’na ulaşım ne yazık ki kara yolu ile sağlanamıyor. Bu nedenle ücretsiz Akseki Koyu’nda çadır kampı kuracaksanız ulaşımı yalnızca deniz yolu ile sağlayabilirsiniz. Bunun için Akseki Koyu’na gelen tekne turlarını tercih edebilirsiniz.

Özellikle yaz sezonu boyunca gece yarısına kadar yoğun bir tekne trafiği yaşanan Akseki Koyu’nda çadırınızı sakin bir bölgeye kurabilirsiniz. Tekne turları sonlandığında koyun sakinliğiyle baş başa kalıp kafa dinleyebilirsiniz. Ancak bu noktada bulunduğunuz bölgeye hızlı ulaşabilecek kişilere bir konum bilgisi vermelisiniz. Bu sayede daha güvenli ve temkinli bir kamp süreci geçirebilirsiniz. Doğayla baş başa kıymetli vakitler geçireceğiniz Adrasan Akseki Koyu’nda wc, duş, büfe ya da çeşme gibi imkânlar bulunmuyor. Bu nedenle Akseki Koyu Kamp Alanı’na hazırlığınız konusunda temkinli olarak gelmenizi tavsiye ederiz. Aynı zamanda özellikle yaz sıcağından bunaldığınız noktada yanınızda bir soğutucu ve bol miktarda su olmasını tavsiye ederiz.

Ücretsiz çadır kampı kurabileceğiniz Akseki Koyu, akvaryum güzelliğine sahip Adrasan Denizi’ne sıfır konumda yer alıyor. Dolayısıyla doğanın yeşil ve masmavi dokusunu birleştiren muhteşem bir doğaya tanıklık etmek fırsatı yakalayabiliyorsunuz. Akseki Koyu Kamp Alanı’nda çadır kampı kurarken doğanın çeşitli güzelliklerini keşfetmek için trekking, gezi ve koşu yapmanızı tavsiye ederiz. Bu noktada gördüğünüz güzellikleri ölümsüz kılmak için fotoğraf makinesi getirebilirsiniz. Ayrıca Akseki Koyu’nda kalırken bir dalış ile doğa harikası denizi keşfetmeden kamp tatilini bitirmemelisiniz. Akseki Koyu’na yalnızca tekne ile ulaşım sağlanması bölgeyi özellikle gece vaktinde tenha kılabilir. Bunun için gelmeden önce konumunuzu bildirmenizi ve temkinli olmanızı tavsiye ederiz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Toplu taşıma ile gidilebilir

Cep telefonu cekiyor

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Ağaçlık alan