Akçakese Kamp Alanı

Akçakese Kamp Alanı
4,00

--

--

Akçakese/Şile/İstanbul


Hakkında

Akçakese kamp alanı, şehrin yakınında doğa ile baş başa kalacağınız unutulmaz bir konaklama imkânı sunuyor. Şile merkezine yaklaşık 16 km mesafede yer alan kamp alanına ulaşım oldukça kolay. Akçakese kamp alanına özel araç ya da karavan ile ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Dolayısıyla doğa ile bir bütün hâline gelen kamp alanına arzunuza göre hem çadır hem de karavan kampını deneyebiliyorsunuz. Sahile yürüme mesafesinde bulunan kamp alanı ulaşım kolaylığı sayesinde yaz sezonunda İstanbul’dan oldukça ziyaretçi alıyor. Tatilinizde sessiz ve sakin bir atmosfer tercih ederseniz çadırınızı tenha bir bölgeye kurabilir ya da gitmek için hafta içini tercih edebilirsiniz.

Yıl boyunca arzuladığınız sakin bir kamp tatilini Akçakese kamp alanında konaklarken yapabilirsiniz. Ücretsiz çadır ve karavan kampı yapabileceğiniz bölgenin sınırları içerisinde özel tesis ya da işletme bulunmuyor. Ancak wc, elektrik ya da internet bağlantısı gibi temel ihtiyaçları Akçakese Köyü çevresinden karşılayabiliyorsunuz. Ancak köyde yeme-içme ihtiyaçları için bir çözüm bulunmuyor. Bu nedenle yeme-içme ihtiyacı için yanınızda dayanıklı besinler getirmenizi tavsiye ederiz. Sessiz ve sakin kalmak için köyün oldukça uzağında çadır kurarsanız da ihtiyaçlarınızı portatif kamp ekipmanları ile giderebilirsiniz. 

Muhteşem bir sahil şeridine sahip Akçakese kamp alanında deneyimleyebileceğiniz birçok aktivite de bulunuyor. Atmosferiyle büyüleyen kamp alanında yüzme, dalış ya da olta balıkçılığı gibi su temalı sporları deneyebilirsiniz. Aynı zamanda kamp alanının yürüyüş yollarını trekking için değerlendirebilirsiniz. Bölgenin düz yapısı ve ulaşım kolaylığı sayesinde bisiklet turu da yapabilirsiniz. Çadırınızı köyden uzak bir bölgeye kuracaksanız temel ihtiyaçları kendi imkânlarınızla karşılamanız gerektiğini unutmamalısınız.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

17°/13° C

Rain

Pzt (22.Nis)

16°/16° C

Rain

Sal (23.Nis)

22°/18° C

Clouds

Çar (24.Nis)

20°/16° C

Rain

Per (25.Nis)

19°/14° C

Clear

Cum (26.Nis)

18°/14° C

Clouds

Cmt (27.Nis)

19°/15° C

Clouds

Paz (28.Nis)

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Kalıcı kamp

Aile kamp alanı

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Karavan park alanı

Elektrik bağlantıları

Yakacak odun

Su bağlantısı

Wifi

Ağaçlık alan

Tuvalet