Akçakale Köyü Kamp Alanı

Akçakale Köyü Kamp Alanı
4,00

--

--

Akçakale/Çıldır/Ardahan


Hakkında

Doğal bir güzelliği keşfederken bir şehir kalıntılarını keşfedebileceğiniz noktalardan biri de Akçakale Köyü Kamp Alanı. Ardahan şehrinde yer alan Akçakale Köyü Kamp Alanı’nın şehir merkezine yaklaşık 62 km’lik bir mesafesi mevcut. Çıldır Gölü’nün hemen yan tarafında yer alan Akçakale Köyü, alabildiğine yeşil doğası ve el değmemiş dokusuyla hem gezgin hem de kampçıların uğrak bir rotası hâline geliyor. Akçakale Köyü Kamp Alanı’na ulaşım yalnızca özel araçlarla sağlanıyor. Dolayısıyla bölgeye çadırınızla gelebileceğiniz gibi küçük kaçamaklar için şahsi karavanınızı da tercih edebilirsiniz.

Bir tarihe tanıklık etmiş Akçakale Köyü’nün kültürel birikimi ve doğallığını korumayı başarmış güzellikleri yerli ve yabancı birçok ziyaretçinin akın etmesini sağlıyor. Üstelik bölgenin güzelliği yalnızca yaz sezonunu değil bembeyaz karların dağlara örtü olmaya başladığı kış mevsimini de kapsıyor. Çıldır ilçe merkezine yaklaşık 20 km’lik mesafesi bulunan Akçakale Köyü Kamp Alanı’nda gözle görülen küçük bir adacık mevcut. Bu adacıkta her yıl düzenli olmak üzere çeşitli şenlik ve festivaller düzenleniyor. Çıldır Gölü’nün inzivaya davet eden büyüleyici manzarasına karşı şarkı ve sohbetler eşliğinde kampçılığın paha biçilmez olacağını söyleyebiliriz. Akçakale Köyü sınırları içerisinde taze balık servisi yapan bir tesis mevcut. Dolayısıyla sabah-öğle ve akşam öğünleri için tesisin lezzetli yemekleri tercih edilebilir. Konaklama gibi yemeklere de ücret ödemek istemezseniz Akçakale Köyü Kamp Alanı’na hazırlıklı gelebilirsiniz.

Akçakale Köyü Kamp Alanı misafirlerine sunmuş olduğu doğal güzelliklerin yanı sıra aktivite için de iyi bir ev sahipliği yapıyor. Bölgede birbirinden büyüleyici doğal güzelliklere tanıklık etmek için doğa yürüyüşü ya da fotoğrafçılık yapabilirsiniz. Üstelik Akçakale Köyü’nde balıkçılık da yoğun bir şekilde yapılıyor. Yaz ve bahar sezonlarının yanı sıra kış mevsiminde de gölün buz tuttuğu noktaları kırarak balık tutabilir ve lezzetli bir yemek öğününe dâhil edebilirsiniz. Kış mevsiminde Akçakale Köyü Kamp Alanı’na gelecekseniz Ardahan şehrinin soğuklarını hesaba katarak hazırlık yapmanızı tavsiye ederiz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Balık Tutma
Gezi
Rahatlama
Doğada Yürüyüş

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Göl kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Yakacak odun

Restoran

Ağaçlık alan