Ahir Dağı Kamp Alanı

Ahir Dağı Kamp Alanı
4,70

--

--

Dereli, Dulkadiroğlu/Kahramanmaraş


Hakkında

Kışın kamp yapabileceğiniz mükemmel rotaların başında Ahir Dağı geliyor. Kahramanmaraş’ın eşsiz doğal güzelliği Ahir Dağı’nın bir yüzünde Ceyhan Nehri akarken diğer yüzü ise geniş Maraş Ovası’na uzanıyor. Her ayrıntısına hayranlık duyacağınız Ahir Dağı, Kahramanmaraş’ın tarih kokan beldesi Dulkadiroğlu’nda yer alıyor. Gerçek Maraş manzarasıyla baş başa kalabileceğiniz dağın eteklerine özel araçla birçok çeşitli yoldan ulaşım sağlanıyor. Sahip olduğu muhteşem manzara ve tarihi güzellik sayesinde unutulmaz kamp anıları vadeden Ahir Dağı’nın şehir merkezine 25 km’lik mesafesi mevcut. Dolayısıyla şehir merkezine yakınlığını bir fırsat bilerek ziyaret eden turist ve tatilcilerle karşılaşma ihtimaliniz yüksek.

Kış vakti büyüleyici dağın çevresinde bembeyaz bir örtüyle karşılaşacağınız Ahir Dağı’nın 2000 metreyi bulan rakım seviyesi mevcut. Dolayısıyla Ahir Dağı’na yapacağınız bir tırmanış aktivitesi sonunda muhteşem şehrin gizli kalmış güzelliklerini keşfetme fırsatı yakalayabilirsiniz. Ahir Dağı’na gittiğinizde büyüleyici bir dağın eteklerinde çadır kurabileceğiniz elverişli rotalar bulabilirsiniz. Bu noktalara çadır kurarak hem gözlerden uzak bir kamp deneyimi geçirebilir hem de bembeyaz karlar eşliğinde kış kampı yapabilirsiniz. Ahir Dağı Kamp Alanı çevresinde karların ardına gizlenmiş büyüleyici bir bitki örtüsü mevcut. Yaz ve ilkbahar gibi mevsimlerde dağın çevresinde giderseniz bitki örtüsüne dair incelemeler yapabilirsiniz. Ücretsiz kamp kurup tırmanış yapabileceğiniz Ahir Dağı’nın tepe noktasında karstik oluşum sonucu ortaya çıkan iki göl bulunuyor. Dolayısıyla gölün muhteşem manzarasıyla unutulmaz bir kamp ve gezi deneyimi elde edebilirsiniz.

Ahir Dağı Kamp Alanı’nda gezici ve kampçıların ihtiyaç noktasında başvurabilecekleri herhangi bir özel tesis bulunmuyor. Ayrıca ücretsiz kamp alanında tuvalet ve duş gibi olanaklar da mevcut değil. Bu nedenle Ahir Dağı Kamp Alanı’nda kalacağınız süre boyunca ihtiyaç duyduğunuz gereksinimleri yanınızda getirebilir ve yeme-içme gibi gerekli gıda malzemelerini şehir merkezinden edinebilirsiniz. Ahir Dağı Kamp Alanı’nda şehirden uzaklaşıp dinlendirici bir kamp yaparken tırmanış, trekking, fotoğrafçılık, koşu, gezi ve yoga gibi etkinliklere de vakit ayırabilirsiniz. Ahir Dağı Kamp Alanı’na gittiğiniz mevsim kış ise Kahramanmaraş’ın yoğun soğuklarına karşı hazırlıklı olmalısınız. Bunun için yanınızda kapsamlı kış kamp ekipmanları götürebilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Tırmanış
Kültür
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Göl kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Yakacak odun

Ağaçlık alan