Abana Yeşilyuva Tabiat Parkı Kamp Alanı

Abana Yeşilyuva Tabiat Parkı Kamp Alanı
4,40

--

0 366 564 11 65

Hacıveli, Bahattin Yorgancı Cd., Abana/Kastamonu

Özel işletme


Hakkında

Kastamonu’nun büyüleyici doğasını keşfedebileceğiniz eşsiz lokasyonların başında Yeşilyuva Tabiat Parkı Kamp Alanı geliyor. Kastamonu’nun Abana ilçesinde kampçılarla buluşan tesis, günübirlik gezi ve kampçılık için sık sık tercih ediliyor. Üstelik tabiat parkının doğayla bütünleşen konumu ve tertemiz atmosferi sayesinde adım attığınız andan itibaren yenileneceğiniz vakitler geçirebiliyorsunuz. Ormanın derinliklerinde Karadeniz manzarasını keşfedeceğiniz tabiat parkı, Kastamonu şehrinin Abana ilçesine bağlı Hacıveli bölgesinde hizmet veriyor. Dolayısıyla Kastamonu şehir merkeziyle arasında yaklaşık 98 km’lik bir yol bulunan tesise merkezden 1 saat 40 dakikalık süre içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz. Yeşilyuva Tabiat Parkı Kamp Alanı yer aldığı ilçe lokasyonu olan Abana bölgesine 2,5 km’lik kısa bir sürüş mesafesinde bulunuyor. Bu sayede özel araçla hem şehir hem de ilçe merkezinden tabiat parkına ulaşım kolayca sağlanabiliyor. Özel aracınızın bulunmadığı ve toplu taşımayı tercih edeceğiniz durumlarda ise şehir merkezinden hareket eden minibüs, servis ya da otobüsleri kullanabilirsiniz.

Hacıveli Plajı’na sıfır bir konumda hizmet veren Yeşilyuva Tabiat Parkı Kamp Alanı’nda doğayla bir bütün olabileceğiniz konaklama türlerini bulabilirsiniz. Bunun için öncelikle tesiste çadır kurarak iyileştirici bir atmosferin keyfini çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda tercihinizi karavan kampından yana yaparak tesis içerisinde özel ayrılan karavan park noktalarından faydalanabilirsiniz. Deniz ve orman manzarasıyla tatil yapabileceğiniz Yeşilyuva Tabiat Parkı Kamp Alanı’nda pek çok hizmetten de faydalanabilirsiniz. Tabiat parkı içerisinde kampçıların kullanabileceği çeşme, mescit, otopark, restoran, mangal alanı, çocuk parkı ve tuvalet gibi hizmetler sunuluyor. Bu sayede kamp sınırları içindeyken kendinizi oldukça konforlu hissedebiliyorsunuz. 

Ailece keyifli vakitler geçirebileceğiniz Yeşilyuva Tabiat Parkı Kamp Alanı’nda birbirinden kapsamlı aktivite olanakları bulunuyor. Tabiat parkının orman içerisinde bulunan eşsiz konumu sayesinde canlı türlerini gözlemleyebilir, doğa fotoğrafçılığı yapabilir, bisiklet sürebilir ya da yürüyüş aktivitelerine katılabilirsiniz. Yemyeşil ormanın karşısında yer alan denizi keşfetmek için Hacıveli Plajı’na giderek yüzme, dalış ve olta balıkçılığı gibi aktivitelere ağırlık verebilirsiniz. Tesiste bir doğa keşfinin yanı sıra ailenizle eğlenceli anılar biriktirmek için ise çocuk parkında vakit geçirebilirsiniz. Yeşilyuva Tabiat Parkı Kamp Alanı’na doğru yola çıkmadan önce kapsamlı bilgiye ulaşmak adına iletişim kurmanızı tavsiye ederiz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Engelli dostu

Köpek kabul edilir

Kalıcı kamp

Ozel İşletme

Gençler için ayrı alan

Aile kamp alanı

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Suya erişim

Plaj

Karavan park alanı

Kimyasal imha noktası

Pişirme olanakları

Elektrik bağlantıları

Yakacak odun

Market

Sıcak su

Soyunma Dolapları

Ortak oturma alanı

Çocuk parkı

Restoran

Masalar ve banklar

Su bağlantısı

Wifi

Ağaçlık alan

Otopark

Tuvalet

Duş

Mescid (Bay)