Bella Kamp

Bella Kamp
4.20

bellakamp.com/

0 537 677 82 88

Sahil Boyu - No: 25 - Doğancılı / ŞİLE

Private enterprise


About

You can have an unforgettable camping holiday at Bella Kamp, where you will leave your daily routines to a corner and discover nature as an escape route. The business, which is approximately 1 hour away from Istanbul, can be reached by both private vehicles and public transportation vehicles. If you are coming by public transportation, you must first take the buses that come to Sofular Village and get off at Doğancılı Village stop. Then, you can reach Bella Kamp in a short time by entering Sahilboyu street. If you are going to come by private vehicle, you need to head towards Doğancılı location while heading towards the Sofular sign. Then you can reach the camping area by going on Sahilboyu street.

Comprehensive accommodation options are among the primary reasons why Bella Kamp is preferred by campers throughout the season. You can take advantage of both your own and the company's accommodation facilities in the camping area. You can come to the property with your own tent or you can rent the tents allocated by the business for the guests. Likewise, you can stay in the facility with your personal or business caravans. Even if you are fond of luxury and comfort, you can stay in wooden bungalow structures. If your vehicle is available, you can also choose vehicle-mounted tents. In order to provide a comfortable stay at the facility, services such as kitchen, shower, WV, hot water, electricity, internet connection, refrigerator, table, chair, restaurant, parking lot and barbecue area are offered. You can also benefit from services such as tea or coffee in the teapot.

You can also try many fun activities in the establishment where you can comfortably stay. After party, birthday, barbecue party, marriage proposal and dinner organizations are organized at the facility to make your special days valuable. In addition, you can spend peaceful time with your pet as you wish. You can also do activities such as trekking, cycling, volleyball, yoga and sightseeing in Bella Kamp, where you will discover nature. Before you set off for the campsite where you will be alone with yourself and nature, you can contact the company's contact numbers for detailed information.


Reviews

Arzu Fatma
2023 May
Bu yıl Nisan sonu deneyimleme fırsatımız oldu. Özellikle İstanbul'da yaşayanlar için güzel bir dinlenme ve doğayla buluşma rotası. Tesiste wc, sıcak su(duş), buzdolaplarının da olduğu bulaşık yıkamak için gayet geniş bir mutfak alanı, kumlu voleybol sahası mevcut. Kafe/restoran tarzı bir yer vardı, ancak kullanmadık. Çok yakınlarda market ve başka lokantalar bulunuyor. Geniş bir alan üzerine kurulmuş. Dönem itibariyle mor salkımlara doyabileceğiniz oturma, sosyalleşme alanları bulunuyor. Biz 2,5 yaşında çocuğumuzla gittik, en çok o eğlendi diyebilirim :) Bir köşede tavşanlar, çocuk parkı...vs. var. Asıl yazın sahile yakınlığıyla çok rağbet göreceğini düşünüyorum. Havalar biraz daha ısındıktan sonra gitmeniz tavsiyedir :)
Ergin
2023 May
Şile de kahvaltı sonrası öğlenden sonra tesise giriş yaptık, oldukça geniş bir alanda istediğiniz yere çadır kurabiliyorsunuz. Otoparkı var, eşyaları elektirikli taşıma araçlarıyla aracınızdan alıp çadır kurmak istediğiniz yere götürüyorlar. İçerde ışıklı ve ışıksız alanlar var, biz aydınlık alanda çadır kurduk. Biz 2 kişi ve bir de küçük çoçuk kamp yaptık, çoçuklar için çok uygun yeşil alana sahip. Yakında A101, Migros gibi marketler var, yakında birkaç esnaf lokantası da mevcut. Denize çok yakın, biz Nisan sonu gittiğimiz için denize gitmedik. Tuvaletleri yeterince temiz, bulaşık yıkama alanı var. Kendi çadırınızı kurabiliyorsınuz. Kendi karavanınızla kamp yapabiliyorsunuz. Kiralık karavan ve bungalow mevcut.

Weather

18°/12° C

Clear

Sat (13.Apr)

18°/14° C

Clouds

Sun (14.Apr)

20°/16° C

Clear

Mon (15.Apr)

24°/19° C

Clouds

Tue (16.Apr)

23°/19° C

Clouds

Wed (17.Apr)

23°/11° C

Rain

Thu (18.Apr)

15°/11° C

Rain

Fri (19.Apr)

16°/12° C

Rain

Sat (20.Apr)

Activities

Culture
Cycling
Diving
Fishing
Relaxing
Sightseeing
Swimming (Sea)
Trekking
Volleyball
Yoga

Rental

Bungalow

Caravan

Tent

General

Accessible by motorcycle

Accessible by public transport

Campfire permitted

Car permitted on pitch

Cell phone can pick up

Charcoal grill allowed

Disabled friendly

Dogs welcome

Mini campsite

Permanent camping

Private enterprise

Family campground

Seaside

Can pitch a tent

Facilities

Access to the water

Caravan park area

Central campfire area

Chemical disposal point

Cooking facilities

Electric hook-ups

Firewood available

Grocer

Hot water

Lockers

Lounge

Refrigerator

Restaurant

Tables and benches

TV hook-up

Washing machines

Water hook-up

Wifi

Wooded Area

Dishwashing area

Car park

Toilet

Shower